Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Portico Quartet - Portico Quartet

Flaga Polska 10 czerwca 2022, piątek
Arysta: Portico Quartet
Wytwórnia: Universal
Elektroniczna

Trzeci album kwartetu zatytułowany - po prostu - Portico Quartet, został pierwotnie wydany 30 stycznia 2012 roku, gdy zespół zaczął eksperymentować z nowym brzmieniem. Niniejsze wydawnictwo jest reedycją z okazji 10 rocznicy wydania premierowego albumu. Zremasterowany przez Johna Davisa album w wersji winylowej zawiera także niewydany wcześniej na tym nośniku utwór "Laker Boo".
Album posiada nową oprawę graficzną autorstwa Duncana Bellamy'ego. Płyta zawiera kod do pobrania plików w wysokiej rozdzielczości oraz wcześniej niepublikowane utwory dostępne wyłącznie w formie cyfrowej. Okładki LP są wytłoczone srebrną folią i zawierają 12-stronicową książeczkę zawierającą czarno-białe fotografie z sesji nagraniowych. CD w wersji digipack zawiera także 12-stronicową książeczkę z fotografiami.
Portico Quartet czerpie z muzyki elektronicznej, ambient, klasycznej i dance, otwierając swoją muzykę na nowe perspektywy, w których wyczuwalna jest inspiracja twórcami takimi jak Burial, Mount Kimbie i Flying Lotus a także muzyką Arve Henriksena, Bon Iver czy Steve'a Reicha i Maxa Richtera.
Wyprodukowany przez sam zespół i pierwotnie zrealizowany przez Grega Freemana w studiach Fish Market i Real World, tytułowy trzeci album Portico Quartet to bardzo charakterystyczne brzmienie zespołu, pełne tajemnicy i dramatyzmu. Portico Quartet wymykał się kategoryzacji na przestrzeni wielu lat i w perspektywie swoich sześciu wydanych albumów studyjnych. Od ich nominowanego w 2007 roku do Mercury Music Prize, przełomowego albumu "Knee-Deep in the North Sea", aż po inspirowany minimalistyczną formą "Terrain" i najnowszy mocno elektroniczny album "Monument".
Lista utworów:
1. Window Seat
2. Ruins
3. Spinner
4. Rubidium
5. Export for Hot Climates
6. Laker Boo
7. Steepless
8. 4096 Colours
9. City of Glass
10. Trace