Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Poławiacze Pereł - Georges Bizet

Flaga Polska 15 listopada 2013, piątek
Organizator: Opera Wrocławska
Miejsce: Wrocław
Kultura

W listopadzie Opera Wrocławska zaprasza do Hali Stulecia na 31. z kolei megawidowisko operowe Poławiacze pereł Georges'a Bizeta. Libretto, napisane przez M. Carre i E. Cormona, zainspirowane zostało albumem odkryć geograficznych (Wyspa Cejlon i jej ciekawostki przyrodnicze O. Sachota). Akcja miała się rozgrywać w Meksyku, po czym przeniesiono ją w bardziej egzotyczne realia, na Cejlon. Centralnym tematem utworu jest miłość dwóch przyjaciół-rywali do kapłanki Leili. Miłość tragiczna, niespełniona, nie mająca racji bytu.
Leilą i Nadirem szarpią sprzeczne uczucia, namiętność i trwoga. Sceniczną akcję potęgować będzie orkiestra i monumentalny chór, a przepiękne kostiumy i dekoracje przeniosą widzów w świat fantazji i niezwykłych doznań artystycznych.
Opera Wrocławska wystawi aż sześć spektakli, liczących blisko 300 wykonawców. Znakomici soliści, gwiazdy światowych scen operowych, orkiestra, ponad stuosobowy chór, balet, statyści, monumentalna scenografia, widowiskowe sceny, a przede wszystkim porywająca muzyka są gwarancją prawdziwej uczty nie tylko dla fanów sztuki operowej.

Spektakl premierowy 15.XI.2013, pozostałe spektakle 16,17,22,23,24.XI.2013