Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Piotr Pawlukiewicz - Księża na Księżyc! Tylko co dalej?

Flaga Polska 3 czerwca 2020, środa
Autor: Piotr Pawlukiewicz
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Inne

Ksiądz szczerze o księżach.
Są milionerami rozbijającymi się sportowymi samochodami czy chodzącymi w dziurawych butach altruistami? Czas wolny spędzają na "branżowych" popijawach czy przeżywając własną samotność w czterech ścianach plebanii? Co jest ich największym grzechem? Czy żeby dziś chodzić w sutannie, trzeba być bohaterem? Skąd bierze się chęć "dowalenia czarnym"? Czy to dobrze, że tak głośno mówi się o nadużyciach księży? Czy antyklerykalizm jest zły, czy raczej może z niego wyniknąć jakieś dobro? I jak powinien reagować na to wszystko katolik?
Ksiądz Piotr Pawlukiewicz, jeden z najlepszych i najpopularniejszych polskich rekolekcjonistów, nigdy nie bał się trudnych tematów. Teraz jako pierwszy zabiera głos w sprawie trudnych ostatnio relacji między księżmi a świeckimi. Książka powstała między innymi na podstawie ostatniego wywiadu, jakiego udzielił ksiądz Piotr.
"(... ) W Kościele nie istnieją tematy, o których nie warto mówić. Jeśli ktoś je porusza, to znaczy, że trzeba je wytłumaczyć. Nie możemy nabierać wody w usta. "
ks. Piotr Pawlukiewicz
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.