Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Piotr Hertel - W słońcu i w deszczu

Flaga Polska 14 lutego 2020, piątek
Arysta: Piotr Hertel
Wytwórnia: Universal
Filmowa

Różnorodna i absorbująca słuchacza muzyka do popularnego serialu Sylwestra Szyszko z 1979 roku. Piotr Hertel, kompozytor znany m. in. z "Akcji pod Arsenałem" i "Misia Uszatka" zaskakuje tutaj syntezatorami, perkusjonaliami i ciekawymi aranżacjami orkiestrowymi. Pierwszy raz na płycie!
Serial opowiadający o losach Bolka Małolepszego i jego zmaganiach na polskiej wsi końca lat 70. XX wieku spotkał się z ciepłym przyjęciem publiczności. Ciekawej, obyczajowej fabule towarzyszyła mieniąca się wieloma kolorami muzyka. Sielankowy, wiejski klimat przywołują liryczne partie smyczków i płynące na nich tematy fletu czy oboju. Obok starannie wybranego instrumentarium orkiestrowego Hertel wprowadził także do partytury m. in. piano Fendera, gitarę basową oraz syntezatory. Zaprosił także do nagrań Karola Nicze z zespołem, który powstał chwilę wcześniej z myślą o zarobkowych wyjazdach na statki.
Album zbiera tematy Piotra Hertla wykorzystane we wszystkich siedmiu odcinkach serialu. Nagrania zremasterowano z oryginalnych taśm z archiwum Telewizji Polskiej. W książeczce krótki tekst na temat kompozytora i nagrań oraz fotosy z serialu. Płyta kontynuuje doskonale przyjętą serię wydawnictw CD z muzyką filmową, w ramach której ukazały się wcześniej m. in. "07 zgłoś się" Włodzimierza Korcza czy "Akademia Pana Kleksa" Andrzeja Korzyńskiego.
Skład:
Orkiestra Filharmonii Łódzkiej, dyr. Zdzisław Szostak
Karol Nicze Band
Lista utworów:
1. Czołówka
2. Słońce I
3. Słońce II
4. Słońce III
5. Słońce IV
6. Słońce V
7. Słońce VI
8. Słońce VII
9. Słońce VIII
10. Słońce IX
11. Słońce X
12. Temat
13. Deszcz I
14. Deszcz II
15. Deszcz III
16. Deszcz IV
17. Deszcz V
18. Deszcz VI
19. Deszcz VII
20. Napisy końcowe