Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Pink Floyd - Pink Floyd at Pompeii - MCMLXXII

Flaga Polska 2 maja 2025, piątek
Arysta: Pink Floyd
Wytwórnia: Sony
Rock

„Pink Floyd at Pompeii – MCMLXXII” to przełomowy film zawierający koncert z 1972 roku, który został wyreżyserowany przez Adriana Mabena. Rocznicowa edycja powraca nie tylko do kin, ale zostanie wydana na nośnikach LP, CD, Blu-Ray oraz DVD. Akcja filmu rozgrywa się w przejmująco pięknych ruinach starożytnego rzymskiego amfiteatru w Pompejach we Włoszech. Ukazuje Pink Floyd podczas kameralnego koncertu bez udziału publiczności. Film został nakręcony w cztery dni w październiku 1971 roku i zawiera takie utwory live jak „Echoes”, „One of These Days” czy „A Saucerful of Secrets”.



 



Zapierające dech w piersiach wizualizacje amfiteatru, uchwycone zarówno w dzień, jak i w nocy, wzmacniają magię występu, tworząc wyjątkowe i wciągające doświadczenie. Ponadto film zawiera rzadkie ujęcia zza kulis zespołu pracującego nad „The Dark Side of the Moon” w legendarnym Abbey Road Studios w Londynie.



 



Film został zremasterowany z oryginalnego negatywu 35 mm z 1972 r. do jakości 4K – co oznacza, że ​​skan pochodzi bezpośrednio z filmu, zarejestrowanego w ten upalny dzień w Pompejach. Nie można uzyskać lepszej jakości! Dzięki tym ulepszeniom, głębia i przejrzystość filmu daje niesamowity efekt, jednocześnie zachowując autentyczność oryginalnej wersji z 1972 roku.



 



CD 1



1. Pompeii Intro



2. Echoes Part 1



3. Careful With That Axe, Eugene



4. A Saucerful of Secrets



5. One of These Days



6. Set the Controls for the Heart of the Sun



7. Mademoiselle Nobs



8. Echoes Part 2



 



CD 2



1. Careful With that Axe, Eugene - Alternate Take



2. A Saucerful of Secrets - Unedited