Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

PES 2013

Flaga Polska 20 września 2012, czwartek
Flaga Europa 21 września 2012, piątek
Flaga Stany Zjednoczone 18 września 2012, wtorek
Producent: Konami
Wydawca: Konami
PC PS3 X360

Jak przystało na grę, która zyskała aprobatę samego Cristiano Ronaldo – zawodnika, który jest uosobieniem wysokich umiejętności i wdzięku na boisku – PES 2013 powraca do korzeni serii, kładąc nacisk na indywidualne zdolności najlepszych światowych graczy. Daje przy tym całkowitą swobodę w doborze stylu oraz pełną kontrolę nad strzałami. Wynikiem konsultacji przeprowadzonych zarówno z fanami piłki nożnej, jak i samej serii PES, jest najwierniejsze odtworzenie współczesnej piłki nożnej z modelami zawodników odzwierciedlającymi ich rzeczywiste ruchy, zdolności oraz styl gry, jak również szybkość i umiejętności dryblingu.

"Istotą futbolu jest sposób w jaki zawodnik wchodzi w interakcję z piłką - jak ją przyjmuje i kontroluje", wyjaśnia Jon Murphy, kierownik europejskiego zespołu PES w Konami Digital Entertainment GmbH. "W związku z tym, pełna kontrola ma kluczowe znaczenie dla PES 2013, szczególnie jeśli chcemy podkreślić różnorodność i indywidualność zachowania. W piłce nożnej nie chodzi tylko o ocenianie zawodników w skali od 1 do 10. Chodzi o to jak grają, jak biegają i jak myślą. Odtworzenie tego i sprawienie, aby gracz był całkowicie odpowiedzialny za to, co dzieje się na boisku jest kluczowe w nowej grze. "

W związku z tym, po konsultacjach z fanami piłki nożnej i PES, PES 2013 zapewni pełną swobodę gry w dowolnym stylu, dając całkowitą kontrolę nad wykonywanymi strzałami, jak również oferując doskonale odtworzone największe nazwiska świata futbolu, idealnie naśladując ich sposób poruszania się, zarówno z piłką, jak i bez, oraz umiejętności. 50 największych światowych zawodników zostało dokładnie przestudiowanych i wcielonych w życie w PES 2013, dzięki czemu można ich natychmiast rozpoznać na ekranie.

PES 2013 składa się z trzech kluczowych elementów: PES FullControl, Player ID i ProActive AI.
• PES FullControl zapewnia pełną swobodę ruchów i wprowadza całkowicie nowe zagrania kontaktowe, pozwalające graczowi zdecydować jak odebrać lub ruszyć na piłkę, oraz całkowitą kontrolę nad podaniami i strzałami. Prowadzenie piłki i drybling również zostały dopracowane poprzez dopasowanie tempa gry do poziomu odpowiadającego rzeczywistym rozgrywkom, jak i za sprawą przycisków R2/RT, które dają dostęp do wielu stylów sterowania. Piłkę można zamortyzować, wysunąć na przód lub osłonić do momentu, aż zawodnicy ustawią się na dogodnej pozycji.

• Taki poziom kontroli wprowadza też swobodną wymianę podań oraz świetnie wyważony system obrony umożliwiający zbliżenie się i prowokowanie atakującego przy użyciu R2/RT i przycisku starcia. Bramkarze w PES 2013 stanowią ogromny krok naprzód, zarówno jeśli chodzi o animacje, jak i AI, które pomaga przewidywać zagrożenia i podejmować odpowiednie działania. Nowa inteligencja i AI wchodzą w skład Player ID, elementu gwarantującego, że najwięksi zawodnicy zachowują się jak ich odpowiedniki w świecie rzeczywistym. Najlepsi gracze z całego świata, w tym tytułowa gwiazda - Cristiano Ronaldo, zostali przeniesieni do gry bardzo starannie, włączając w to sposób, w jaki się cieszą.

• Kiedy gracze zachowują swoje indywidualne cechy, ProActive AI zapewnia, że przebieg gry przypomina prawdziwy mecz. Nowe procedury AI wpływają na lepsze wyważenie meczu, eliminując nielogiczne elementy poprzednich części PES, oraz lepszą organizację drużyny, która potrafi wycofać się i tym samym zachować silną linię obrony. Drużyny reagują też szybciej na utratę piłki, co związane jest z usprawnieniami w systemie obrony i ataku.

PES 2013 jest niezwykle głęboką grą i wiele dostępnych w niej opcji zostało udoskonalonych, aby wykorzystać wyżej wymienione kluczowe elementy rozgrywki.

• Performance Training: Sesje treningowe są popularnym składnikiem serii PES. Są też niezbędne do opanowania nowego systemu pełnej kontroli. Szereg przewodników ułatwi graczowi poznanie tajników szybkiego podawania i swobodnego kontrolowania strzałów, a także pomoże udoskonalić sterowanie drugoplanowymi zawodnikami za pomocą ulepszonego sterowania bez piłki, czy też nauczy umiejętności lobowania bramkarza.

• Football Life: Wprowadzony w PES 2012 Football Life jest terminem ogólnych dla sieciowych trybów Master League, Become a Legend i Master League. Każdy z nich przeszedł szereg zmian umożliwiających zwiększanie wydajności drużyny przez zarabianie pieniędzy i zatrudnianie specjalnych trenerów do pracy nad słabościami zespołu. Jednocześnie transfery są bardziej otwarte, a informacje o przeciągających się negocjacjach bardziej czytelne. Zawodnicy będą chcieli gwarancji na temat kluczowych elementów i będą niepocieszeni dołączając do drużyny, w której wielu graczy walczy o tę samą pozycję. Prowadzi to do trybu Become a Legend, gdzie zawodnik otrzymuje wskazówki, co musi poprawić, aby przebić się do składu.

• Online: Master League Online wprowadzi nowy system rankingowy o nazwie "Rival Ranking", który skupia graczy na podobnym poziomie. Społeczność gry podzielona będzie na 240 miast z całego świata i będzie dostarczała informacji o lokalnie dostępnych graczach. Umożliwi też tworzenie lig, wysyłanie wiadomości i rzucanie wyzwań. Powróci również synchronizacja MyPES z Facebookiem, dostarczając jednocześnie więcej informacji. Raporty obejmą wskaźniki skuteczności podań, posiadania piłki, itd. Zawierać będą również informacje o najlepszych strzelcach, wynikach końcowych i schematy punktacji. Wszystkim będzie można pochwalić się na Facebooku.

"PES 2013 składa się z wielu elementów, ale w swojej istocie jest to najbardziej realistyczny i elastyczny tytuł dostępny na rynku", podsumowuje Jon Murphy, kierownik europejskiego zespołu PES. "Dodanie PES FullControl, ProActive AI oraz Player ID podnosi poprzeczkę i tworzy grę, która jest znaczącym krokiem naprzód dla serii. Zawodnicy poruszają się i zachowują tak, jak powinni i wykonują na boisku to czego od nich oczekujemy. Jest to wyjątkowy czas dla fanów PES..."

Pro Evolution Soccer jest nadal jedyną grą z pełną licencją na rozgrywki UEFA Champions League i UEFA Europa League.