Płyta "Strzyga" to dla zespołu z jednej strony nowy początek, a z drugiej kontynuacja. Nie jest to do końca album typu "The Best Of", choć najwierniejsi fani grupy część nagrań dobrze znają z poprzednich wydawnictw lub koncertów. Kilka utworów znalazło się wcześniej na pierwszej płycie zespołu, ale muzycy postanowili zarejestrować je raz jeszcze, bo w końcu mogli nagrać materiał w znacznie lepszym studiu. Na płycie znajdziemy również kilka zupełnie premierowych utworów, ale również takie, które kilka lat przeleżały w szufladzie. W dużym stopniu jest to, więc całkiem nowa płyta zespołu.
Dwa numery z płyty "Strzyga" pojawiły się wcześniej w grze "Wiedźmin 3" - "Sargon" (w grze noszący tytuł "Silver For Monster"). Wcześniej ukazał się on na jednej z akustycznych płyt Percivala i w takiej trafił właśnie do gry, ale nigdy słuchacze nie poznali jego pierwotnej, metalowej wersji. Drugi utwór wykorzystany w „Wiedźminie”, to bułgarski utwór ludowy, który wcześniej doczekała się wielu wersji i metalowych i folkowych. oraz „Lazare” (w grze - ". . . Steel for Humans). Wcześniejsze płyty grupy były typowymi albumami koncepcyjnymi. „Strzyga” jest najbardziej otwartą płytą w całej ich karierze. Współproducentem albumu "Strzyga" jest Jacek Miłaszewski, który wcześniej współpracował między innymi z zespołami Acid Drinkers, Hunter czy Closterkeller. Niewiele polskich zespołów dotarło do tak wielu odbiorców na całym świecie, co Percival Schuttenbach.
Zespół ma na swoim koncie współpracę z twórcami jednej z kultowych gier komputerowych "Wiedźmin" - " The Witcher - Wild Hunt". Nagrania głównego trzonu zespołu, jakim jest grupa Percival, zostały wykorzystane na ścieżce dźwiękowej do gry.
Lista utworów:
1. Marysia
2. Rodzanice
3. Pocałunek
4. Alhambra
5. Lazare
6. Buba
7. Gdy rozum śpi
8. Aziareczka
9. Pani Pana
10. Miesiac
11. Sargon
12. Sokol mi leta vysoko
13. Rosa (outro)
14. Wóda zryje banię (Bonus Track)