Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Pan T.

Flaga Polska 6 maja 2020, środa
Reżyseria: Marcin Krzyształowicz
Scenariusz: Marcin Krzyształowicz, Andrzej Gołda
Blu-ray Kino

Uhonorowany nagrodą dla Najlepszego Polskiego Filmuna festiwalu filmowym EnergaCAMERIMAGE 2019 oraz nagrodami festiwali w Gdyni i Chicago film Marcina Krzyształowicza – twórcy nagradzanej "Obławy". Laureat dwóch statuetek Polskich Nagród Filmowych Orły2020!
W roli głównej, w wielkim stylu Paweł Wilczak. U jego boku wystąpiły, m. in. , takie gwiazdy jak: Sebastian Stankiewicz (nagroda za najlepszą drugoplanową rolę męską na 44. FPFF w Gdyni), Katarzyna Warnke, Jerzy Bończak, Wiktor Zborowski, Jan Nowicki, a także aktorskie niespodzianki z udziałem Jacka Fedorowicza, Kazimierza Kutza i Leszka Balcerowicza.
Powstająca z ruin Warszawa roku 1953 to miejsce, w którym wszystko jest możliwe. Niepewność, donosy i kontrola oswajane są wódką i dobrym towarzystwem, w podziemiach kościoła słychać jazz, a przypadkowe spotkanie z I sekretarzem Bolesławem Bierutem może zakończyć się niespodziewaną nietrzeźwością. W takich realiach żyje Pan T. – pisarz, którego łączy romans z piękną maturzystką, a do mieszkania obok wprowadza się chłopak z prowincji, który marzy o karierze dziennikarza.
Oto zaczyna sięzupełnie nieprawdopodobna historia, w którą nikt by nie uwierzył, gdyby nie fakt, że bohater zobaczył wszystko na własne oczy. W tej rzeczywistości pełnej absurdów trudno będzie zachować powagę.