Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Pan Am

Flaga Polska 14 lipca 2012, sobota
Flaga Stany Zjednoczone 25 września 2011, niedziela
Twórca: Jack Orman
Producent: ABC
TV i Seriale

Twórca serialu "Pan Am" Jack Orman przenosi nas w lata 60 XX wieku do czasów, gdy podróżowanie samolotem było przygodą, a każde miejsce na Ziemi było jeszcze egzotyczne.

Jest rok 1963. Druga wojna światowa i wojna w Korei to już historia. Prezydentem USA jest John F. Kennedy, trwa zimna wojna, a świat znajduje się u progu rewolucji kulturalnej. Linie lotnicze Juana Trippe'a, Pan American, rozpoczynają erę odrzutowców pierwszym lotem przez Atlantyk Boeinga 707. W tych czasach transport lotniczy stanowi szczyt luksusu, a Pan Am to najbardziej prestiżowa linia. Samoloty są eleganckie i efektowne, piloci są traktowani jak bohaterowie, a stewardesy to najbardziej pożądane kobiety na świecie. Te reprezentujące Pan Am są nie tylko młode i atrakcyjne, ale także wykształcone, obyte i eleganckie. Wyszkolone, by radzić sobie w każdej sytuacji, od awarii w powietrzu do niechcianych zalotów - a wszystko to bez uszczerbku dla nieskazitelnej czystości ich mundurów i perfekcyjnie ułożonych włosów. Pracując w jednym z niewielu wówczas zawodów, dającym im wolność, wiarę w siebie i szacunek, dziewczyny z Pan Am tworzą silne więzi, korzystając przy tym z możliwości podróżowania poza granice kraju, czyli czegoś, o czym większość kobiet w tamtym czasie mogła tylko marzyć.

W Pan Am zaczyna pracę Dean (Mike Vogel), pewny siebie, charyzmatyczny i ambitny pilot, pierwszy z nowego naboru pilotów, których nie wyszkoliła wojna. Wychowany na farmie w małym miasteczku, zdaje sobie sprawę, że za wcześnie został wysunięty na pozycję lidera w Pan Am, ale jest gotowy sprawdzić się w roli nowej twarzy linii. Prywatnie spotyka się po kryjomu z piękną i tajemniczą Bridget (gościnnie Annabelle Wallis). Drugi pilot Ted (Michael Mosley) wywodzi się ze środowiska bogatych i uprzywilejowanych. Ma swoje mroczne sekrety, a rodzina jest dla niego równie błogosławieństwem, co przekleństwem. W grupie stewardes jest szalona, ale przy tym ambitna Maggie (Christina Ricci), dziewczyna z ogromnym apetytem na życie, która marzy, by zwiedzić świat. Francuzka Colette (Karine Vanasse), wspierająca przyjaciółka dla pozostałych koleżanek, sama jest niepoprawną flirciarą z wyraźną słabością do żonatych mężczyzn. I wreszcie siostry: żywiołowa Kate (Kelli Garner) i młodsza, królowa piękności, Laura (Margot Robbie), niedoszła panna młoda, która uciekła sprzed ołtarza przed perspektywą nudnego życia jako pani domu.

W obsadzie serialu znaleźli się: Christina Ricci ("Penelope") w roli Maggie, Margot Robbie ("Sąsiedzi") jako Laura, Michael Mosley ("Justified: Bez Przebaczenia") jako Ted, Karine Vanasse ("Politechnika") jako Colette, Mike Vogel ("Służące") w roli Deana, Kelli Garner ("Stosunki międzymiastowe") jako Kate oraz gościnnie Annabelle Wallis ("Dynastia Tudorów") jako Bridget.

Ekipę "Pan Am" tworzy wielokrotnie nagradzany zespół producentów, scenarzystów i reżyserów. Producenci wykonawczy serialu to Jack Orman ("Ostry Dyżur", "Men of a Certain Age"), Thomas Schlamme ("Prezydencki Poker", "Parenthood", "Mr Sunshine") i Nancy Hult Ganis ("Akeelah i jej nauczyciel"). Współproducentami wykonawczymi są Sid Ganis, Lydia Woodward, Todd Ellis Kessler i Andrew Bernstein. Jack Orman napisał również scenariusz pilota, który wyreżyserował Thomas Schlamme. Producentami "Pan Am" są: Jack Orman Productions, Out Of The Blue Entertainment i Shoe Money Productions we współpracy z Sony Pictures Television.