Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Niklas Dag och Natt - 1794

Niklas Natt och Dag - 1794
Flaga Polska 15 września 2021, środa
Autor: Niklas Natt och Dag
Wydawnictwo: Sonia Draga
Sensacja i Kryminał

Kontynuacja głośnego debiutu Niklasa Natta och Daga 1793, którym autor podbił serca czytelników i krytyków z całego świata!
Zbliża się nowy rok. Urzędujący w stolicy Szwecji rząd regencyjny Reuterholma zakazuje noszenia kolorowych ubrań. Wszyscy, którzy nie są na tyle bogaci, żeby móc pozwolić sobie na lekceważenie tego zakazu, muszą ubierać się na szaro. Ludzie nazwali tamten rok Epoką Żelaza.
W szpitalu dla umysłowo chorych w dzielnicy Danviken przebywa młody szlachcic. Mężczyzna przeżywa katusze z powodu zbrodni, o którą został oskarżony. W tym samym czasie pewna kobieta, która mieszka w dzierżawionym przez swoją rodzinę gospodarstwie, opłakuje śmierć córki, która została zabita w czasie swojej nocy poślubnej. Kiedy okazuje się, że nikt nie chce podjąć się śledztwa, kobieta prosi o pomoc ostatnią osobę, która jej pozostała – jednorękiego strażnika miejskiego, któremu niewiele pozostało w życiu.
"Niklas Natt och Dag z dużą zręcznością i znajomością historycznych detali porusza się po zaułkach i na przedmieściach Sztokholmu. "
"Dagens Nyheter"
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.