Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Narek Malian - Punkt zero

Narek Malian - Zroyakan Ket (Point Zero)
Flaga Polska 10 listopada 2021, środa
Autor: Narek Malian
Wydawnictwo: Sonia Draga
Powieść

Tylko wierzący zabija wimię wolności inie boi się śmierci... Tryptyk ofanatyzmie religijnym
Od zarania dziejów ludzie zabijali wimię Boga. Nie mieli świadomości, że Bóg, za którego walczą, jest Bogiem Władzy. Wiek XI przeszedł do historii za sprawą dwóch religijnych ruchów – krucjat oraz działalności syryjskich nizarytów. Od tamtego czasu niewiele się zmieniło. 11 września 2001 roku rozpoczął nową tragiczną erę terroryzmu, który rozprzestrzeniając się ze Stanów Zjednoczonych, objął całą Europę iAzję. Jednakże to tragiczne wydarzenia zParyża z2015 roku skłoniły autora do odniesienia się do korzeni ekstremizmu religijnego.
Powieść stanowi niebanalny tryptyk, na który składają się dwie historie rozgrywające się wXI wieku ijedna współczesna. Malian przenosi nas kolejno do roku 1095 iczasu krucjaty zainicjowanej przez papieża Urbana, Persji roku 1090, wktórej Hasan Ibn as-Sabbah, ismailicki misjonarz, tworzy wspólnotę islamskich ekstremistów izajmuje twierdzę Alamut, oraz do współczesnego Paryża, wktórym dwoje młodych ludzi, Liz iAli, zakochuje się wsobie mimo różnic kulturowych.
"Narek Malian ma wyjątkowy talent do realistycznego opisywania przeszłości idokładnego przewidywania przyszłości. Godny uwagi jest także fakt, że potrafi łączyć przeszłość zprzyszłością, spoglądając na nie zdzisiejszej perspektywy. Jest to niezwykła umiejętność, którą posiadło niewielu współczesnych pisarzy. Bez wątpienia Malian wciąż ma co zaoferować swoim czytelnikom".
Suren Sargsyan
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.