Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Musiał Daria - Tajlandia

Daria Musiał - Tajlandia
Flaga Polska 16 listopada 2022, środa
Autor: Daria Musiał
Wydawnictwo: Pascal
Podróże

W przewodniku:
Kalejdoskop: Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Tajlandii, ale baliście się zapytać. Smaki kraju, kultura i sztuka, najlepsze pamiątki, słowniczek. I wiele, wiele więcej.
Zwiedzanie: Niezwykłe miejsca, które trzeba odwiedzić. Niezapomniane atrakcje, o których będziecie pamiętać latami. Pomocne polecenia i wskazówki lokalnych mieszkańców oraz autorów-podróżników Pascala.
Wycieczka: Na Ko Samui zachowały się małe ukryte zatoczki, tradycyjne wioski, zachwycające lasy palmowe, prawdziwa dżungla i imponujące wodospady. Warto przeznaczyć co najmniej jeden dzień, aby poznać najważniejsze miejsca wyspy.
Przydatne: Rozdział ważny przed wyjazdem, ale i w trakcie podróży. Najważniejsze informacje praktyczne (np. dojazd z lotniska do centrum, czas lokalny, pieniądze, dostęp do Internetu, numery alarmowe i kierunkowe, placówki dyplomatyczne). Najistotniejsze z tych informacji znajdziecie także na okładce rozkładanej mapy.
"Przyprawy, zapachy i różnorodność smaków, których nie sposób znaleźć nigdzie indziej, stragany na świeżym powietrzu serwujące tanie i pyszne posiłki. Przy misce gorącego makaronu siedzą obok siebie dziecko, pracownik biurowy i prezes banku. Uliczne jedzenie w Tajlandii jest fundamentem tutejszej kultury i nie sposób się w nim nie zakochać. "
Daria Musiał
#mayabay
"W zatoce Maya na Ko Phi Phi Don z trzech stron osłoniętej 100-metrowymi klifami kręconoNiebiańską plażęz Leonardo DiCaprio w roli głównej. Za ten "raj na ziemi" niektórzy gotowi byli nawet zginąć... "
#kohhong
"U wrót zatoki Phang Nga rozłożył się archipelag Hong. Słynące z delikatnego piasku, rafy koralowej i różnorodności tropikalnych ryb wyspy to perły prowincji Krabi. "
#khaosok
"Dziewiczy las deszczowy skrywa rośliny giganty. Średnica ich kwiatów sięga jednego metra, a waga dochodzi do 10 kilogramów!"
#elephantnatureparkchiangmai
"Liczebność słoni spada w zastraszającym tempie. Osłabione zwierzęta znajdują schronienie w specjalnych ośrodkach, których celem jest uratowanie gatunku przed wyginięciem. "
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.