Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Monika Zarzeczna - Za dwie minuty wiosna

Flaga Polska 29 grudnia 2019, niedziela
Autor: Monika Zarzeczna
Wydawnictwo: Novae Res
Powieść

Szczęście przychodzi do tych, którzy mają odwagę po nie sięgnąć.
Poznaj historię dzielnej Julii, która – pomimo przeciwności losu – odważnie kroczy przez życie. I będzie walczyć o swoje szczęście.
Julia to marzycielka, która pragnie od losu jedynie odrobiny spokoju. Jej kariera w rodzinnym miasteczku staje pod znakiem zapytania, kiedy spotyka swojego byłego partnera, Mariusza. Julia każdego dnia czeka na uśmiech od losu i podejmuje coraz to nowsze wyzwania, byleby wyrwać się z dręczącego ją poczucia tęsknoty za prawdziwą bliskością. Czy praca za granicą pozwoli jej wreszcie uporządkować swoje życie? I czy to ktoś inny nie jest wyczekiwaną miłością jej życia?
Za dwie minuty wiosna Moniki Zarzecznej to nie tylko ciepła opowieść o dojrzewaniu sympatycznej, młodej dziewczyny. To również opis brutalnej rzeczywistości polskiej emigracji w Anglii, w której – jeżeli nie uda się spotkać empatycznych ludzi – jesteśmy skazani na samotność, walkę z własnymi problemami i samym sobą. Powieść Zarzecznej pokazuje z humorem i empatią losy zwykłej, ale za to jakże odważnej dziewczyny, którą czytelnik ma szansę bardzo szybko polubić.
"Umówiła się z nim w kawiarni jednego z łódzkich centrów handlowych... Nie wiedziała, czego mógł od niej chcieć. Nie kontaktowali się, odkąd zerwała zaręczyny kilka miesięcy wcześniej. Mimo że minęło tyle czasu, Julia miała spocone dłonie na myśl, że za chwilę go zobaczy.
– Cześć, Jula! – przywitał się cmoknięciem w policzek.
– Cześć, Mariusz – odpowiedziała w półuśmiechu, mając z tyłu głowy tysiące scenariuszy tego spotkania. Teraz jednak wszystko wydawało się bezsensowne, żadna strategia nie pasowała do jej obecnego stanu uczuć. Wciąż działał na nią jak magnes. Przeszłość ciągle ją prześladowała, a mimo to nadal miała ochotę rzucić mu się na szyję z tęsknoty. "
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.