Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Monika Sobkowiak - Jak wspierać rozwój przedszkolaka?

Flaga Polska 16 października 2019, środa
Autor: Monika Sobkowiak
Wydawnictwo: Edgard
Inne

Książka autorki bloga Pani Monia, której zaufało prawie 40 tysięcy nauczycieli i rodziców
"To, co sprawia dziecku radość, będzie dla niego inspiracją, motywacją do działania i dalszego rozwoju. Dorosły, który chce wspierać rozwój dziecka w wieku przedszkolnym, powinien nieustannie budzić jego zainteresowanie – proponować intrygujące zabawy, umożliwiać mu samodzielną aktywność oraz przygotowywać proste, a zarazem interesujące pomoce i akcesoria. "
Monika Sobkowiak
Wiek przedszkolny to najlepszy czas na to, by wspierać wszechstronny rozwój dziecka. A zabawa to naturalna forma działania, dzięki której przedszkolaki uczą się, poznają świat, radzą sobie z trudnościami i odkrywają swoje zainteresowania – przekonuje Monika Sobkowiak – autorka bloga Pani Monia, inspirującego nauczycieli w ich codziennej pracy.
Autorka tej książki prezentuje zabawy i aktywności, które pozwolą wszechstronnie i harmonijnie wspierać przedszkolaki we wszystkich obszarach rozwoju: poznawczym, społeczno-emocjonalnym i psychomotorycznym. Zachęca do kształtowania u dzieci kompetencji przyszłości, takich jak: umiejętność analitycznego myślenia, kreatywność, znajomość podstaw programowania, zdolność do komunikowania się w prosty i bezpośredni sposób czy inteligencja emocjonalna. Pokazuje również, jak ogromne znaczenie dla kształtowania pewności siebie i poczucia sprawczości ma rozwój pasji i próbowanie swoich sił w różnorodnych działaniach, np. komponowaniu własnych piosenek, programowaniu czy układaniu tanecznej choreografii.
Dzięki lekturze książki:
dowiesz się, jak rozbudzać ciekawość i samodzielność przedszkolaka,
pomożesz dziecku przygotować się do nauki czytania i pisania,
zaproponujesz przedszkolakowi zabawy matematyczne rozwijające myślenie analityczne i zdolność do rozwiązywania problemów,
odkryjesz aktywności stymulujące twórcze myślenie i umiejętność eksperymentowania,
wprowadzisz przedszkolaka w świat nowych technologii i podstaw programowania,
poznasz gry poprawiające pamięć, spostrzegawczość i koncentrację,
nauczysz się, jak wspierać dziecko w rozwoju społeczno-emocjonalnym i psychofizycznym.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.