Nowa książka szwajcarsko-francuskiej autorki, której wspaniałe, erudycyjne eseje stały się już europejskim fenomenem. Mona Chollet bierze na warsztat obiegowe i utrwalone w kulturze wyobrażenia na temat związków heteroseksualnych. Pokazuje pułapki, w jakie wpędza nas patriarchalny model społeczeństwa. Miłość funkcjonuje w nim z jednej strony jako coś delikatnego i ulotnego, z drugiej – dramatycznego i rozdzierającego serce.
Autorka zastanawia się nad tym, dlaczego tak niewiele uwagi poświęca się zwykłej codziennej miłości i dlaczego dominujące wyobrażenia miłości romantycznej opierają się na erotyzowaniu kobiecej niższości. Pisze o mechanizmach przemocy w związkach małżeńskich – nie jako anomalii, ale konsekwencji norm narzuconych przez patriarchat. Wreszcie – szuka sposobu na to, jak kobiety mogą odbudować obraz samych siebie, gdy całe życie są karmione obrazem męskiej dominacji.
Podobnie jak w kultowych "Czarownicach", Mona Chollet obficie czerpie z popkultury – filmów, książek, reklam, zdarzeń relacjonowanych w mediach społecznościowych – ale nie unika osobistego tonu i odwoływania się do własnych doświadczeń. Pisze barwnie, z werwą i dowcipem.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.