Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Miś Uszatek

Flaga Polska 14 kwietnia 2013, niedziela
Organizator: Teatr Kamienica
Miejsce: Warszawa
Kultura

14 kwietnia br., o godzinie 12:00 w Teatrze Kamienica odbędzie się premiera spektaklu dla dzieci pt. „Miś Uszatek”. Spektakl jest częścią programu „Mała Kamienica” poświęconego najmłodszym widzom.

Tytułowy bohater bajki Czesława Janczarskiego i Zbigniewa Rychlickiego pojawia się w dziecięcym pokoiku jako nowy, bezimienny lokator. Zabawki: Lalka Rózia, Prosiaczek oraz Zajączek wpadają na genialny pomysł by nazwać niedźwiadka – Misiem Uszatkiem – ze względu na jego oklapnięte uszko.

Początkowo nieśmiały i zagubiony Miś, z czasem staje się ulubieńcem pozostałych pluszaków i nieodłącznym towarzyszem ich wspólnych zabaw. Podczas wyprawy do lasu, którą organizuje Uszatek, mali przyjaciele przeżywają wiele niesamowitych przygód, spotyka ich również pewna niemiła niespodzianka, ale jak to zwykle w bajkach bywa, wszystko kończy się szczęśliwie.

Spektakl „Miś Uszatek” to nie tylko historia małego Misia z klapniętym uszkiem, to również opowieść o przyjaźni, akceptacji i tolerancji. Kolorowa scenografia, kostiumy, nieskomplikowany język literacki oraz prosta, łatwo wpadająca w „uszko” muzyka („Pora na dobranoc” oraz „Jestem sobie mały miś”) przeniosą dzieci do świata bajek, a dorosłych cofną do cudownych czasów własnego dzieciństwa.

Po spektaklu na najmłodszych czekają konkursy oraz gość specjalny – oryginalny Miś Uszatek we własnej, malutkiej osobie, przyprowadzony przez Adama Ptaka, wiceprezesa studia Se-ma-for. Lalka Misia Uszatka z 1985 roku, która grała w znanej wszystkim Polakom dobranocce, na co dzień jest jednym z najpopularniejszych eksponatów łódzkiego Se-ma-for Muzeum Animacji. Uszatkowi potowarzyszy Prosiaczek z roku 1987.


Spektakl „Miś Uszatek” to nie tylko historia małego Misia z klapniętym uszkiem - to opowieść o przyjaźni, akceptacji i tolerancji. Tytułowy „pluszak” nie jest tylko gwiazdą dziecięcej literatury i telewizyjnych wieczorynek - pomaga również Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?”, dzięki której powstała klinika im. Oli Janczarskiej (wnuczki autora opowiadań o Misiu) „Budzik” przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. W klinice będą budzone dzieci po ciężkich urazach mózgu, będące w śpiączce.

Produkcja DUART www.taracinska.pl
Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Taracińska- Badura
Kostiumy i scenografia: Katarzyna Adamczyk
Opracowanie muzyczne: Radosław Laddy

Obsada:
Miś Uszatek: Tomasz Błasiak
Lalka Rózia: Katarzyna Taracińska- Badura
Prosiaczek/Ślimak: Bartosz Adamczyk
Zajączek/Kret: Rafał Szałajko