Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Michel Legrand - Rendez-Vous A Paris / C'Est Magnifique

Flaga Polska 30 września 2019, poniedziałek
Arysta: Michel Legrand
Wytwórnia: Select Music
Blues/Jazz

Wydawnictwo zawiera 2 oryginalne klasyczne zremasterowane (Original Recordings Digitally Remastered) albumy Michela Legranda: "Rendez-Vouz A Paris" oraz "Cest Magnifique".
Michel Legrand jest francuskim kompozytorem muzycznym, aranżerem, dyrygentem i pianistą jazzowym. Najbardziej znany jest ze swojej jazzowej muzyki filmowej. Przez cały czas istnieją niezapomniane jego utwory, takie jak "Padam-Padam", "Le Petite Fleur", "Domino" i "Maladie D'amour". Oraz "C'est Magnifique" ("It's Magnificent"); to popularna piosenka z 1953 roku napisana przez Cole'a Portera do jego musicalu "Can-Can" z 1953 roku. Piosenka stała się standardem. Następnie, w 1955 roku, został zatrudniony jako dyrektor muzyczny przez Maurice'a Chevaliera, który zabrał go na trasę koncertową do USA. We Francji przekonał wytwórnię, by pozwolił mu tworzyć Legrand Jazz, z aranżacjami "Round Midnight" i innych standardów jazzowych. Później nakręcił podobny album "C'est Magnifique".
Michel Legrand (ur. 24 lutego 1932 r. ) to francuski kompozytor muzyczny, aranżer, dyrygent i pianista jazzowy. Skomponował muzykę do ponad dwustu filmów, programów telewizyjnych i kilku musicali i wydał ponad sto albumów. Legrand zdobył trzy Oscary i pięć nagród Grammy i został nominowany do nagrody Emmy. Miał dwadzieścia dwa lata, kiedy jego pierwszy album "I Love Paris" stał się jednym z najlepiej sprzedających się albumów instrumentalnych, jakie kiedykolwiek wydano.
Lista utworów:
1. C'est Si Bon
2. Domino
3. Milord
4. Pigalle
5. Que Reste-T-Il De Nos Amours
6. Boum
7. Venez Donc Chez Moi
8. C'est Magnifique
9. Maladie D'amour
10. La Gars De Rochechouart
11. Padam-Padam
12. Petite Fleur
13. Clopin-Clopant
14. Embrasse-Moi Bien
15. Quand Il M'embrasse
16. Sanguine
17. Pour Toi J'ai Perdu
18. Ah! Les Femmes
19. Hot Toddy
20. Un Homme Est Un Homme
21. Inoubliable
22. Le French Cancan
23. Deux Pour Aimer
24. Begin The Beguine
25. Riviera Stomp