Kilometry pustych, białych plaż i zaciszne wybrzeże Morza Czerwonego. Nieprzebrane łachy piachu na bezkresnych pustyniach, w tym na Ar-Rab al-Chali, największej piaszczystej pustyni świata. Łańcuch górski Al-Hadżar w północnej części kraju z najwyższym szczytem osiągającym ok. 3000 m. A pośród nich świadkowie burzliwej historii i kultury regionu – majestatyczne meczety i pałace czy wielobarwne suki.
Marta Knasiecka, Specjalistka od Wakacji, odkrywa sekrety swojego ulubionego kierunku. Jej Oman zachwyca nie tylko cudami przyrody, ale również kulturą, która pomimo tak wielu kontrastów, nie szokuje, a fascynuje. Opowiada, jak żyją na co dzień omańskie kobiety, które pod abajami skrywają luksusową bieliznę i wysokie szpilki oraz skąd w omańskich mężczyznach zamiłowanie do eleganckiej diszdaszy. Tłumaczy, jak będący w ruinie kraj, po latach niestabilnych i chaotycznych rządów, stał się liderem regionu pod względem gospodarczym i turystycznym.
Cytat
Witającym i częstującym nas Omańczykom nie powinno się odmawiać. To bardzo dumny naród i odmowę potraktują bardzo osobiście, zastanawiając się, czy nie zrobili czegoś źle. Co mogą nam zaproponować Omańczycy? Daktyle oraz… kahvę. Tu nie ma pomyłki! Chodzi o kahvę, a nie kawę. Ten bliźniaczo podobny wyraz oznacza coś innego, choć tutaj zgadza się podstawa – serwowany w Omanie napój powstaje na bazie kawy. Zapomnijcie jednak o włoskich siekierkach w stylu espresso albo kubku americano. Dla smakoszy kawy tutejsza kahva to profanacja. Dla Omańczyków – świętość.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.