Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Maria Konnikova - Myśl jak pokerzysta. Jak nauczyłam się być czujna, kontrolować sytuację i zwyciężać

Maria Konnikova - The Biggest Bluff
Flaga Polska 9 lutego 2022, środa
Autor: Maria Konnikova
Wydawnictwo: Agora
Poradniki

Naucz się myśleć jak pokerzysta i lepiej podejmować decyzje, by wygrywać życiowe zawody!
Psycholożka, badaczka ludzkich zachowań i autorka poczytnych poradników Maria Konnikova nigdy wcześniej nie grała w pokera, kiedy zwróciła się do Erika Seidela – pokerowego mistrza świata – z prośbą, by został jej mentorem. Zarabianie na pokerze interesowało ją mniej niż nauka o życiu, jaka płynęła z kart. Pasmo osobistych niepowodzeń i refleksje na temat idei szczęścia, przypadku i pecha w życiu skierowały ją w stronę pokera, gdyż zdaniem ekspertów jest to najlepsza gra do nauki rozróżniania tego, co możemy kontrolować, a czego nie.
Seidel wprowadził ją do fascynującego świata wysokich stawek i owładniętych karcianą obsesją mężczyzn, a wtedy wydarzyło się coś zdumiewającego... Konnikova zaczęła wygrywać turnieje i zarabiać na grze tysiące dolarów!
Nauczyła się nie tylko jak rozumieć swoich przeciwników, ale przede wszystkim samą siebie, jak podejmować decyzje pod presją oraz jak oddzielać emocje od podejmowanych wyborów. Odkryła też, jak możliwie najlepiej rozgrywać kiepskie karty i czym tak naprawdę jest... szczęście.
Fascynująca lektura nie tylko dla fanów kart, ale dla wszystkich, którzy chcą mieć realny wpływ na własną życiową wygraną.
"Jeden z najbardziej niezwykłych rezultatów dziennikarskiego eksperymentu. To książka nie tylko o grze w pokera, ale o znaczeniu szczęścia, nauce o umiejętnościach i psychologii przechytrzania konkurentów. "
Joshua Foer
"To porywająca opowieść – z niepozorną bohaterką, która okazuje się czarnym koniem zawodów, mentorem przypominającym Yodę i całą masą szalonych postaci. Jest to również podręcznik, jak kontrolować życie, myśleć obiektywnie i podejmować lepsze decyzje. Czytanie tej książki jest jak wylosowanie koloru. Nie uwierzysz w swoje szczęście – i będziesz je pamiętał przez długi, długi czas. "
Daniel H. Pink
"Maria Konnikova zapytała, czy pracowitość, inteligencja i trening mogą pokonać przypadek, blef i manipulacje – a odpowiedź brzmi: "tak!". "
"The Spectator"
"To książka, która pokaże ci, jak skuteczniej grać w grę w życie, i podnosząca na duchu podróż od zera do bohatera, która wywoła uśmiech w tych trudnych czasach. "
Nature. com
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.