Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Margaret Mitchell - Przeminęło z wiatrem

Margaret Mitchell - Gone With The Wind
Flaga Polska 24 listopada 2021, środa
Autor: Margaret Mitchell
Wydawnictwo: Albatros
Audiobook

Wyjątkowa historia, wyjątkowa bohaterka i wyjątkowa lektorka – Przeminęło z wiatrem, jedna z najważniejszych powieści xx wieku, zyskała jedyne w swoim rodzaju wydanie w audiobooku!
Pomyślę o tym jutro...
Dzięki tej maksymie Scarlett O'Hara przetrwa najtrudniejsze chwile, jakie przyniesie jej los.
Kokietka i intrygantka, która potrafi okręcić sobie wokół palca każdego mężczyznę... Poza tym jednym – Ashleyem Wilkesem, który zdecydował się poślubić inną. Ale Scarlett nie daje za wygraną. Nawet kiedy na jej drodze staje Rhett Butler – bezkompromisowy, inteligentny i cyniczny oficer – nie zamierza zmieniać swoich planów. A Rhett nie zamierza zrezygnować z niej... Jednak w życiu Scarlett to nie mężczyźni są najważniejsi. Zdana tylko na siebie, poświęca wszystko, aby w ogniu wojny ratować rodzinny majątek – Tarę. I z beztroskiej dziewczyny zaczyna się zmieniać w dojrzałą kobietę.
Wojna secesyjna i wielka namiętność w scenerii gorącego amerykańskiego Południa.

Audiobook fenomenalnie przeczytany przez jedną z najlepszych polskich aktorek – Danutę Stenkę.

Wybitnej prozie towarzyszy muzyka skomponowana przez jednego z najlepszych młodych polskich kompozytorów – Mikołaja Majkusiaka.
Piękne wydanie na kilku płytach cd z ilustracjami wybitnej polskiej ilustratorki – Anny Halarewicz.

Z opinii słuchaczy:
"Danuta Stenka to złoto! Po dwóch tomach "Przeminęło z wiatrem" miałam zamiar sięgnąć po fantastykę, ale okazało się, że żadna inna osoba nie pasuje mi już jako lektorka, tylko pani Stenka! "
Dorota

"Po raz kolejny najlepsza z najlepszych Danuta Stenka. Przyjemny relaks. "
I. G

"Na samym początku musiałam dopasować znaną mi z filmów Danutę Stenkę do postaci Scarlett (oglądałam film kilkukrotnie, czytałam książkę), ale to tylko na początku. Później trudno oderwać się od słuchania: wspaniała interpretacja aktorki i treść książki, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Świetnie opowiedziana historia kobiety na tle wydarzeń historycznych i ogromnych przemian w Ameryce. Książka porusza emocje, zmusza do refleksji pomaga zrozumieć pewne kwestie społeczne mające wyraz nawet we współczesnym świecie. Szczerze polecam. "
Dorota
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.