Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Marek Dyjak - Na wzgórzu rozpaczy

Flaga Polska 26 października 2021, wtorek
Arysta: Marek Dyjak
Wytwórnia: Agora S.A.
Blues/Jazz

"Na wzgórzu rozpaczy" - taki tytuł nosi najnowszy singiel Marka Dyjaka, będący jednocześnie zapowiedzią nowej płyty artysty pod tym samym tytułem, która będzie ostatnią w jego karierze.
Słowa "Na wzgórzu rozpaczy" napisał Jan Kondrak, muzykę skomponował Marek Tarnowski. Markowi Dyjakowi towarzyszy zespół w składzie: Marek Tarnowski – programowanie, instrumenty klawiszowe, akordeon; Sławomir "Guadky" Gładyszewski – gitara; Paweł Niewiadomski – puzon; Jerzy Małek – trąbka. Sebastian Frankiewicz, perkusja i Michał Jaros, kontrabas.
Teledysk został wyreżyserowany przez Krzysztofa Garbaczewskiego.
"Cieszę się, że mogłem wesprzeć Marka Dyjaka w jego pracy artystycznej. Pandemia i ograniczenie możliwości koncertowania oznaczało dla niego i współpracujących
z nim muzyków bardzo trudny czas, zerowe dochody. Dlatego, z prawdziwą przyjemnością wsparliśmy, jako Tenczyńska Okovita projekt jego ostatniej płyty. Od razu uprzedzam komentarze – Marek Dyjak nie pije alkoholu. Ale nie oznacza to, że marka alkoholu nie może wesprzeć jego pracy artystycznej. " – powiedział Janusz Palikot.
"Janusz pomógł mi zamknąć projekt artystyczny, nad którym pracowałem od jakiegoś czasu. To będzie moja ostatni płyta w karierze i cieszę się, że była okazja do współpracy z ekipą Tenczyńskiej Okovity. Nadal będę koncertował o miłości, dopóki wystarczy mi tchu, bo przecież tylko o miłość całe życie mi chodzi. Będę brał udział w różnych projektach muzycznych i filmowych. Jako trzeźwy alkoholik wiem, że alkohol może być problemem, ale wszystko zależy od osoby używającej go w swoim życiu. Alkohol jest dla ludzi silnych i mądrych. Moja przygoda z alkoholem jest jednak definitywnie zakończona. "
Marek Dyjak
Premiera płyty ma miejsce 26 października - w dniu urodzin serdecznego przyjaciela Artysty - Janusza Palikota.

Lista utworów:
1. Na wzgórzu rozpaczy
2. Nocnoautobusowa
3. Mistrz i Małgorzata 2021
4. List do nieznanego poety
5. Czarodziejska Góra
6. Dwadzieścia do dziesiątej 2021
7. List a właściwie dwa
8. Szofer
9. Kołysanka dla Olgi 2021
10. Dublet
Powyższy opis pochodzi od Wydawcy.