Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Magdalena Grzebałkowska, Ewa Winnicka - Jak się starzeć bez godności

Flaga Polska 25 maja 2022, środa
Autor: Magdalena Grzebałkowska, Ewa Winnicka
Wydawnictwo: Agora
Powieść

O starzeniu się bez owijania w bawełnę, z humorem i dystansem
Długo wydawało im się, że wciąż się świetnie zapowiadają, a prawdziwe życie jeszcze jest przed nimi. Sukcesy, super szczęście, te rzeczy. Teraz okazuje się, że zanim rozwinęły skrzydła, czas je zwinąć. Jak z tym żyć? Jak się starzeć? Z godnością czy może jednak bez?
Odpowiedzi na tak poważne pytania, że można osiwieć, szukają w swoim antyporadniku dwie doskonałe i wielce przy tym dowcipne reporterki – Magdalena Grzebałkowska i Ewa Winnicka, twórczynie podcastu "Jak się starzec bez godności".
"Dwie znane pisarki biorąsię za bary z numerem PESEL i wszystkim tym, co się z tym wiąże. Z pogonią za młodościąi wiążącymisięz tym kontuzjami kończyn, ducha i portfela również. W czasach głaskania każdego, żeby sięnie wzniecił za bardzo i nie obraził, to jest bardzo niepoprawna politycznie opowieść, pełna zapomnianej ironii i bezwzględnego poczucia humoru. "
Karolina Korwin-Piotrowska
"Za każdym razem, gdy będę patrzeć w lustro i znajdować w moim ciele kolejne "coś", czego nigdy przedtem nie było, zmarszczkę czy zaskakujące zgrubienie, sięgnę pamięcią do tej książki. Żeby się znów zaśmiać i nie marnować czasu, bo przecież za lat 10 będziemy jeszcze bardziej żółwieć. "
Joanna Kołaczkowska
"Moja babcia mówiła: starość nie radość, majtki nie pokrzywy. Książka"Jak się starzeć bez godności"bez lukru i frazesów typu "sześćdziesiątka to druga trzydziestka", mówi o starości. Po lekturze jest trochę smutno i trochę śmiesznie. W jednym dziewczyny mnie utwierdziły. Jako kobieta w wieku przedstarczym nic nie muszę, a wszystko mogę. Będę niegrzecznądziewczynkądo końca swoich dni. "
Dorota Wellman
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.