Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Maciej Wesołowski - Cafe Macondo

Flaga Polska 10 kwietnia 2019, środa
Autor: Maciej Wesołowski
Wydawnictwo: Agora
Literatura Faktu

CafeMacondoistniejenaprawdę. Nie jest to co prawda magiczna wieś na końcu świata - jak w powieściMarqueza, ale kawiarnia, w której - jak w całym tym kraju - można się spodziewać wszystkiego. Dają tu na przykładsałatkę, na którą składają się sałata, ser, pomidory i truskawki ze śmietaną!
Do Cafe Macondo trafiapodróżując po KolumbiiMaciej Wesołowski. Reporterpróbuje zrozumieć, dlaczego Kolumbijczycy nie lubią filmu Narcos i ale wieluuważa PabloEscobara za bohatera narodowego. Jak to możliwe, że w "Tańcu z gwiazdami" rywalizują tamze sobąbyła partyzantka i porwany przez partyzantów policjant. Opowiada o odbudowie kraju, przez który przetoczyła się najdłuższa wojna domowawspółczesnego świata. I o tym, jak próbują się ze sobądogadaćci, którzy przez długie lata byli po różnych stronach barykady.
Przedstawiaprzy tym czytelnikom galerię postaci tak niezwykłych, że równie dobrze mogłyby pochodzić z powieści Marqueza albo obrazów Bootero. Były terrorysta, który został burmistrzem. Najważniejszy karzeł w historii kolumbijskiej partyzantki. Stara Indianka, który umarłapięć razy. Stróż grobuEscobara.
Kolumbiajest daleko, ale bliżej nam do niej, niż mogłoby sięwydawać.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.