Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Maciej Sadowski - I Have Absolutely Nothing to Say, so Listen

Flaga Polska 29 października 2021, piątek
Arysta: Maciej Sadowski
Wytwórnia: Jazz Sound
Blues/Jazz

Debiut producencki polskiego kontrabasisty, kompozytora i producenta, Macieja Sadowskiego, od wielu lat angażującego się i inicjującego rozmaite muzyczne projekty. W nagraniu albumu artystę wspiera swoimi partiami aż trzynastu muzyków.
Maciej Sadowski: "Album jest dźwiękowym zapisem przeżyć i emocji wzbudzonych wyjątkowym, trudnym i zmieniającym życie muzyka okresem pandemii.
Przewrotny tytuł odnosi się bezpośrednio do mojego procesu twórczego. Nie jestem teoretykiem sztuki, muzycznym filozofem, który pewne spójne teorie przenosi na klawiaturę czy partytury. Moje przeżycia w sposób naturalny zmieniają się w mojej głowie w muzykę. Dopiero po czasie, w wyniku skojarzeń, analiz czy zewnętrznych podpowiedzi znajduję w niej echa osobistych zdarzeń i uczuć.
Chciałbym na podobne poszukiwania pozwolić mojemu odbiorcy – nie sugerować dróg interpretacji czy tematycznych wątków. Uważam, że w ten sposób artystyczny przekaz staje się bardziej uniwersalny. Pomimo kulturowych różnić, geograficznych oddaleń, różnych doświadczeń – ludzie dzielą ze sobą pierwotne emocje. I właśnie ich należy w zaprezentowanym materiale szukać.
Ta uniwersalność przekazu w połączeniu z uniwersalnym chaosem, który w ciągu ostatnich dwóch lat przeżywamy, nadała ostateczny kształt tej płycie. Właśnie dzięki pandemii zrodził się pomysł na album, w pracach nad którym nie trzeba ograniczać się myśleniem o koncertowych wykonaniach: bogaty w barwy dzięki przyjaciołom z całego świata, muzycznie wielopoziomowy i złożony. Prawie niemożliwy do zagrania na żywo. W centrum kompozycji, aranżacji i nagrań wreszcie mogłem postawić tylko i wyłącznie na wypływające z mojej wyobraźni brzmienie.
Typowy dla czasów pandemii był również proces nagrywania. Odbywał się on stopniowo, z zachowaniem sanitarnego reżimu i pominięciem wielkich studiów nagrań. Głównym miejscem nagrań stała się moja, tworzona właśnie w tym czasie pracownia oraz domowe studia moich zagranicznych przyjaciół. "
Lista utworów:
Paraglider Ticket (4:01)
Ladybug Drones (3:27)
March 2020 (5:55)
You Will Never Walk Alone (3:49)
Online Daycare (3:17)
Don't Forget to Feed Your Demons (4:00)
Believe in Nothing (4:58)
I Have Never Baked a Bread (4:18)
Muzycy:
Maciej Sadowski: double bass, cello, synth, Producer, Arranger, Composer (all tracks)
Barbara Maja Maseli: 1st violin (tracks 1, 4, 5, 7, 8)
Alisa Kopac: 2nd violin (tracks 1, 4, 5, 7, 8)
Joanna Kravchenko: viola (tracks 1, 4, 5, 7, 8)
Małgorzata Znarowska: cello (tracks 1, 4, 5, 7, 8)
Antoni Wojnar: piano (tracks 1, 4, 7, 8)
Katarzyna Golecka: vocal (tracks 1, 6, 8)
Maciej Świniarski: vocal (tracks 1, 6, 8)
Lario Nowhere: vocal, text author (track 7)
Krzysztof Pawłocki: electric cello (track 2)
Kevin Scott Davis: guitars, synths (track 4, 7, 8)
Dawid Lipka: trumpet (track 7)
Ben Moore: drums (tracks7)
Tomasz Koper: drums (tracks 1, 5, 6, 8)