Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Łukasz Sosna - CodeIgniter 4. Zaawansowane tworzenie stron WWW w PHP

Flaga Polska 4 maja 2021, wtorek
Autor: Łukasz Sosna
Wydawnictwo: Helion
Informatyka

Twórz aplikacje PHP z CodeIgniterem.
Poznaj użyteczne klasy frameworka
Naucz się wykorzystywać je w praktyce
Rozwiń swoje umiejętności programistyczne
CodeIgniterto niewielki, lecz potężny framework, który ułatwia tworzenie aplikacji zarówno początkującym, jak i zaawansowanym programistomPHP. Dzięki implementacji wzorca model-view-controller wspiera podział kodu na warstwy odpowiedzialne za operacje związane z zarządzaniem danymi, wyświetlanie strony oraz obsługę logiki biznesowej, co upraszcza nie tylko pisanie, lecz również utrzymywanie i rozwój wykorzystujących go aplikacji.
Szerokie możliwości, doskonała wydajność, znakomite wsparcie programisty, zgodność z najnowszymi wersjami PHP, łatwość użycia i logiczna struktura bibliotek - wszystko to sprawia, że CodeIgniter jest wybierany przez kolejne generacje deweloperów, którym pozwala twórczo skupić się na projekcie oraz uniknąć wysiłku związanego z implementacją powtarzalnego kodu odpowiedzialnego za typowe operacje.
Jeśli chcesz szybko zacząć przygodę z frameworkiem, sięgnij po tę książkę! Bezboleśnie wprowadzi Cię ona w świat programowania z wykorzystaniem popularnego frameworka, przedstawi zasady zastosowania wzorca MVC, zapozna ze sposobami obsługi baz danych oraz zaprezentuje klasy systemowe i pomocnicze. Nabytą wiedzę będziesz mógł ugruntować i sprawdzić w praktyce dzięki ćwiczeniom, w ramach których krok po kroku nauczysz się walidować dane wprowadzane przez użytkownika oraz dzielić je na strony z wykorzystaniem własnego sortowania.
Instalacja, konfiguracja i struktura frameworka CodeIgniter
Implementacja wzorca model-view-controller
Podstawy tworzenia aplikacji WWW z wykorzystaniem CodeIgnitera
Metody umożliwiające obsługę baz danych i tworzenie zapytań
Zastosowanie przydatnych klas systemowych i pomocniczych
Praktyczne ćwiczenia z programowania wraz z rozwiązaniami
CodeIgniter - szybko, wydajnie, prosto do celu!
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.