Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Łukasz Kurpiewski - Masquerade

Flaga Polska 10 maja 2019, piątek
Arysta: Łukasz Kurpielewski
Wytwórnia: Universal
Rock

"Masquerade" to debiutancki album utalentowanego gitarzysty i kompozytora Łukasza Kurpiewskiego, wielokrotnego finalisty i laureata; między innymi konkursu Solo Życia 2012 organizowanego przez Mietka Jureckiego - przeznaczonego dla młodych instrumentalistów.
Album składa się z 10 utworów utrzymanych w stylistyce progresywno-rockowej i jest owocem wieloletniej pracy muzyka, związanej ze skomponowaniem i zaaranżowaniem partii wszystkich instrumentów, a także napisaniem warstwy lirycznej. W innowacyjny sposób łączy rockowe, gitarowe brzmienia z fortepianem, często oparte na nieregularnych podziałach rytmicznych, co wspólnie z wokalem tworzy spójną całość.
Do nagrań zaangażowani zostali:
Adam Sypka (wokal) - wokalista zespołu Eleventh Horizon, a także kompozytor i reżyser dźwięku odpowiedzialny za muzykę w wielokrotnie nagradzanych filmach w kraju i za granicą
Paweł Pańta (gitara basowa) - basista, znany ze współpracy z m. in. z Włodkiem Pawlikiem, czego owocem było zdobycie nagrody Grammy 2014 za album Night In Calisia
Marcin Grzebieniowski (perkusja) - muzyk sesyjny, wieloletni perkusista zespołu Ghetto, laureat głównej nagrody Festiwalu im. Ryśka Riedla w Chorzowie.
Gitary zostały nagrane przez autora albumu Łukasza Kurpiewskiego.
Lista utworów:
1. Lucid Dreams
2. Masquerade
3. Drift
4. Cowardice
5. Butterflies
6. Dead Inside
7. Change
8. Procrastination
9. Modern Technology
10. Parasite