Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

L.U.C. - Chłopi

Flaga Polska 3 listopada 2023, piątek
Arysta: L.U.C.
Wytwórnia: Agora S.A.
Filmowa

L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Chłopi" - polskiego kandydata do Oscara!

To kulturalne wydarzenie na skalę światową!

Malowana adaptacja „Chłopów” została polskim kandydatem do Oscara, a wraz z nią muzyka skomponowana prze L.U.C. czyli Łukasza Rostkowskiego i Rebel Babel Film Orchestrę.

Łukasz L.U.C. Rostkowski, który zasłynął wieloma projektami łączącymi w nowoczesny sposób muzykę z historią. Jego płyty, spektakle i projekty realizowane z Muzeum Powstania Warszawskiego, ECS, IPN, Instytutem Pileckiego i wieloma innymi instytucjami w Polsce i na świecie kreują nową formę multimedialnych lekcji historycznych dla wielu pokoleń łącząc sztukę z edukacją, muzykę z komiksem i animacjami.

L.U.C. o albumie:

„Ścieżka dźwiękowa do „Chłopów" została stworzona z tradycyjnych polskich brzmień i autentycznych ludowych instrumentów. Tak, jak Reymont ulepił z prostego chłopskiego języka piękną, barwną słowną katedrę niczym z baroku, tak my muzycznie staramy się zbudować piękną muzykę filmową opartą jednak o autentyczne brzmienia ludowych instrumentów, kompozycji i tradycyjnych tematów. Nowoczesne jest tu jedynie myślenie o

formach i aranżacjach. Najważniejsze jest jednak to, iż projekt jest kompendium najciekawszych zjawisk muzyki ludowej. W projekt zaangażowaliśmy wielu różnych muzyków, którzy od lat poświęcają się z wielkim oddaniem muzyce tradycyjnej - Maria Pomianowska, Laboratorium Pieśni, Sutari, Dagadana, Tęgie Chłopy, Chór Vyrij, a wspierają ich: Kayah, Julia Wieniawa, Ralph Kaminski, Lor, Apolonia Nowak, Małgorzata Kożuchowska, Kwiat Jabłoni i Bela Komoszyńska.”

W projekcie pojawili się także muzycy z Ukrainy, Litwy i Białorusi. Wszystko to ramach międzynarodowej orkiestry Rebel Babel Film Orchestra stworzonej przez L.U.C. w 2016 roku. Nieograniczona orkiestra orkiestr połączyła już ponad 11.000 muzyków z 20 krajów.

Zaaranżowane na orkiestry kompozycje ludowe i filmowe połączone z malowidłami, animacjami i filmami przedstawiającymi kilkuletnią pracę nad tym wyjątkowym projektem stanowi niezapomniane widowisko blisko natury, tak jak kultowa i nagrodzona Noblem powieść Władysława Reymonta.

Podobnie jak Reymont zbudował barokową katedrę językową z prostych słów i powiedzeń chłopów, tak L.U.C. stworzył bogatą i barwną muzykę filmową, używając wyłącznie autentycznych i akustycznych instrumentów historycznych.

W ścieżce dźwiękowej do filmu „Chłopi” L.U.C. w impresjonistyczny sposób łączy tradycyjne melodie z nowoczesną formą producencką, opartą na zapętlaniu i współczesnych artykulacjach brzmieniowych bębnów dwumembranowych czy tuby, która gra tu niczym basowy syntezator.

Całość, w nawiązaniu do międzynarodowego charakteru produkcji (film malowany był w 4 krajach słowiańskich), to kompendium muzyki słowiańskiej stworzone przez prawie 100 muzyków z Polski, Ukrainy i Białorusi pod batutą Łukasza L.U.C. Rostkowskiego.

Dołącz do muzycznej podróży przez wieś Reymonta!

Ścieżka dźwiękowa do filmu „Chłopi” wydana nakładem wytwórni Agora Muzyka zawiera nietypowy złoty krążek CD i wycinankę. 

Tracklista:1. Babie Lato

2. Wycinanki

3. Jarmark feat. Sutari

4. Deszcz

5. Jagna

6. Zaręczyny feat. Tęgie Chłopy

7. Bijatyka

8. Rozczesała Rozpuściła feat. Laboratorium Pieśni

9. Mazur Weselny feat. Tęgie Chłopy

10. Jesień – Tańcuj feat. Kayah, Dagadana, Tęgie Chłopy, Laboratorium Pieśni

11. Zima – Nisko Słonko feat. Julia Wieniawa, Ralph Kaminski, Lor, Apolonia Nowak

12. Polka feat. Tęgie Chłopy

13. Miłosny Opętaniec  feat. Tęgie Chłopy

14. Zapusty

15. Bitwa feat. Chór Vyrij

16. Odwilż

17. Chciwość

18. Wiosna – Sowa na Gaju feat. Laboratorium Pieśni, Małgorzata Kożuchowska

19. Alleluja feat. Laboratorium Pieśni

20. Śmierć  feat. Chór Vyrij

21. Antek

22. Nienawiść feat. Sutari

23. Katharsis feat. Karolina Skrzyńska

24. Koniec Lata feat. Kwiat Jabłoni, Bela Komoszyńska, Karolina SkrzyńskaNakładem Wydawnictwa Agora ukazało się ilustrowane wydanie nagrodzonego Noblem dzieła Władysława Stanisława Reymonta "Chłopi. Wydanie Kolekcjonerskie"

Producent rozpoczął również sprzedaż obrazów z filmu.

Łukasz L.U.C. Rostkowski - producent muzyczny, wokalista, kompozytor, autor tekstów oraz reżyser wideoklipów i koncertów, nagrodzony m.in. Paszportem Polityki, Mateuszem Trójki, Wrocławską Nagrodą Muzyczną, nagrodą Ale Sztuka, Ślizgerem, Brylantami Dolnośląskimi i dwukrotnie Yachem, okrzyknięty przez dziennikarzy Artystą XXI wieku.