Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Los Lobos - Llego Navidad

Flaga Polska 4 października 2019, piątek
Arysta: Los Lobos
Wytwórnia: Warner Music
Rock

Los Lobos przygotowali pierwszy w swej karierze świąteczny album. Laureaci Grammy przejrzeli blisko 150 związanych z gwiazdką piosenek pochodzących z Północnej, Środkowej i Południowej Ameryki, aby wybrać te, które chcieli nagrać w swym unikatowym stylu. Na potrzeby kolekcji napisali także jeden własny świąteczny numer "Christmas And You.
David Hidalgo, Louie Pérez, Cesar Rosas, Conrad Lozano i Steve Berlin otwierają album utworem "La Rama" ("Gałązka"). Ta żywa piosenka w regionalnym, folkowym klimacie znana jest jako "Son jarocho" i jest popularna w regionie Veracruz w Meksyku. "La Rama" to także nazwa świątecznego, meksykańskiego obrządku - ludzie używają przyozdobionych drzewnych gałązek, z którymi nocą chodzą po swej okolicy.
Innym ważnym punktem albumu jest piosenka "La Murga de Panamá", oryginalnie nagrana w 1971 roku przez legendarny duet salsy Williego Colóna i Héctora Lavoe'a. Chociaż "La Murga" to nazwa grupy, która tańczy, śpiewa i gra muzykę podczas innego południowoamerykańskiego święta - karnawału - klimat piosenki jest równie zaraźliwy w czasie Świąt.
Los Lobos przekształcili ponadto komediową piosenkę "Dónde Está Santa Claus" ("Gdzie jest Mikołaj") z 1958 roku w pełen zawiesistego groove'u numer wypełniony brzmieniem gitary Hidalgo i wibrafonu Berlina. Ponadto Rosas daje znakomity wokalny popis w "Regalo de Reyes" ("Dar Królów"), utworze, który rozsławił meksykański aktor i piosenkarz Javier Solís. Oczywiście w zestawie nie zabrakło interpretacji "Feliz Navidad" Jose Feliciano.
Przygotowany specjalnie na potrzeby albumu numer "Christmas And You" napisali Hidalgo i Pérez. W utworze słyszymy ciepły głos Hidalgo, fortepianowe pasaże Berlina, elektryczną gitarę Rosasa i wyrazisty bas Lozano, co razem tworzy nagranie, które z pewnością stanie się współczesnym klasykiem.
Lista utworów:

1. La Rama
2. Reluciente Sol
3. It's Christmas Time In Texas
4. Amarga Navidad
5. Arbolito De Navidad
6. ¿Dónde Está Santa Claus?
7. Llegó Navidad
8. Las Mañanitas
9. La Murga
10. Christmas And You
11. Regalo De Reyes
12. Feliz Navidad