Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Lor - Panny młode

Flaga Polska 28 sierpnia 2023, poniedziałek
Arysta: Lor
Alternatywa

Lor - nie poddaje się schematom - muzyką wyczarowuje własne światy, które wciągają słuchacza bez reszty.

„Panny młode” to kolejny debiut zespołu Lor – albowiem to pierwsza płyta w pełni wydana w języku polskim. Tytuł płyty jest nieprzypadkowy - zespół Lor tworzą 4 młode dziewczęta.

Najnowszy album zespołu nie jest jedynie zbiorem piosenek, ale także manifestem młodego pokolenia, chcącego zmieniać i kształtować świat - na własnych zasadach.

Jak mówi o albumie sam zespół:„"Panny Młode" to płyta w całości opowiadająca o naszej młodości. Zależało nam na tym, żeby pokazać okres wczesnych lat dorastania, jako to, czym faktycznie się dla nas okazały - próbą zidentyfikowania siebie w świecie i wejścia w nowe role społeczne, naprawianie relacji rodzinnych, utratę starych znajomości, nostalgią związaną z dzieciństwem."W zestawie również:-„zaproszenie na jednego”- czyli na jesienną trasę zespołu- pocztówka /zdjęcie zespołu z kodem QR uprawniającym do zakupu biletów na jesienną trasę 10% taniej

Tracklista:

1. Nikt

2. Przedwczoraj

3. Mło(dość)

4. Appaloosa

5. Bombenda

6. Romantyczność

7. Trafalgar Square

8. PAM PAM PAM9. HelciaZespół Lor składa się z 4 młodych i utalentowanych muzycznie dziewczyn, które tworzą niezwykle klimatyczną muzykę. Ich wyjątkowość polega na tym, że w znacznej mierze opiera się na połączeniu skrzypiec, pianina i ujmującego wokalu. Kto zatem tworzy zespół Lor? W grupie znalazły się Jagoda Kudlińska, która odpowiada za wokal, grająca na pianinie Julia Skiba, skrzypaczka Julia Błachuta oraz Paulina Sumera, która pisze zespołowi teksty oraz gra na basie.

Zespół Lor czerpie inspiracje z muzyki folkowej oraz artystów takich jak Agnes Obel, Tom Rosenthal, Sóley i Birdy. Nic więc dziwnego, że piosenki Lor są niewinne i melancholijne. Zespół tworzy bardzo subtelną i poetycką muzykę, czego dowodem jest długo wyczekiwany album "Lowlight", który ukazał się wiosną 2019 r. Znalazło się na nim 15 piosenek, które przepełnia melodie fortepianu i skrzypiec.

Prezentują muzykę indie folkową, porównywaną do najznamienitszych alt-popowych wykonawców, formacja miała okazję zagrać na takich wydarzeniach jak Open’er, Spring Break, Slot Art, Soundrive, Europejskie Targi Muzyczne Gazety Co Jest Grane, Orange Warsaw Festival czy OFF Festival, podczas którego zarejestrowała sesję na żywo dla amerykańskiego radia KEXP.

Ponadto dziewczyny dzieliły scenę z norweską artystką Aurorę czy zespołem Rhye. W styczniu 2020 roku dziewczyny wystąpiły w Londynie w ramach kultowego cyklu Sofar Sounds.W marcu 2020 r. ukazała się EP–ka pod tytułem "Sunlight". Tytuł nie bez powodu nawiązywał do światła słońca. Kojarzone ze światłem oraz wieloma pozytywnymi emocjami, jakie ono wywołuje słońce – taka też ma być muzyka krakowskiego zespołu Lor. Co więcej, na krążku pojawił się singiel "sun#2", który powstał przy współpracy z Grzegorzem Wardęgą, znanym jako Runforrest.