Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Laura McHugh - Rezydencja

Flaga Polska 8 lipca 2021, czwartek
Autor: Laura McHugh
Wydawnictwo: Prószyński Media
Sensacja i Kryminał

Czy można uwolnić się od mroku przeszłości?
Arrowood jest najwspanialszą spośród wszystkich rezydencji stojących nad brzegiem Missisipi w południowej części stanu Iowa. Kryje jednak tajemnicę, której nigdy nie rozwikłano: zaginięcie przed dwudziestu laty dwóch bliźniaczek, którymi opiekowała się wtedy ich starsza siostra, Arden? Arrowoodowie po zaginięciu córek się rozwodzą i opuszczają wielki dom, który od pokoleń był siedzibą rodu. Życie Arden także się rozpada: nie potrafi skończyć pracy magisterskiej i wplątuje się w niefortunny romans, który fatalnie się kończy. Arden wciąż ma nadzieję, że jej siostry nadal żyją... Gdy po śmierci ojca otrzymuje w spadku Arrowood, wraca do domu dzieciństwa, zdeterminowana, by odkryć, co naprawdę przydarzyło się jej siostrom tamtego tragicznego lata.
Powrót Arden do Keokuka - oraz okrytego obecnie złą sławą domu noszącego jej nazwisko - mieszkańcy witają z ciekawością. Serdecznie przyjmuje ją dawny sąsiad i jej pierwsza miłość, Ben Ferris, którego rodzina - z czego Arden zaczyna zdawać sobie sprawę - wie więcej o Arrowoodach, niż można by przypuszczać. Przy pomocy młodego detektywa amatora Arden odszukuje człowieka będącego głównym podejrzanym o porwanie. Ale dom i miasteczko dobrze kryją swoje tajemnice - a prawda, gdy Arden ją odkrywa, okazuje się bardziej druzgocząca, niż mogła sobie wyobrazić.

"Rezydencja" to mocna i ekscytująca powieść, w której nic nie jest takie, jak się pierwotnie wydawało...

"Ta bogata w szczegóły powieść ma wszystko, czego czytelnik szuka: budzący strach stary dom, lokatorkę z sekretną przeszłością, a nawet kilka duchów. Osadzona na skrzyżowaniu wspomnień i historii, stawia wnikliwe pytanie, czy to my nosimy przeszłość w sobie, czy też przeszłość nosi nas. "
Jodi Picoult, autorka bestsellerów

"Niesłychane napięcie oraz wielce frapująca zagadka kryminalna... Myślałem, że wiem, kto jest sprawcą, ale myliłem się - i to cztery razy. "
Lee Child, autor bestsellerów

"Spokojna, inteligentna i przesiąknięta budzącą dreszcze melancholią. Zgadywałam, kto jest winny, i zmieniałam swoje wnioski aż do samego końca lektury. "
Ruth Ware, autorka bestsellerów

"Przejmująca, pełna zwrotów akcji powieść o rodzinie, pamięci i domu... Idealna dla czytelników Laury Lippman. "
"Library Journal"

"Absolutnie doskonały przykład powieści gotyckiej. "
"The Times"

"Magiczna powieść utalentowanej McHugh. "
"Daily Mail"

"Liryczna, zapadająca w pamięć opowieść... Jest tak nastrojowa, że wręcz słyszymy skrzypienie podłogi w tytułowej rezydencji. "
"Peterborough Telegraph"

"Frapująca, wywołująca dreszcze, klimatyczna powieść. "
"Daily Express"

"Po prostu brak mi słów pochwały dla tej książki. Laura McHugh wykonała wspaniała pracę, pokazując nam, że życie mogą kształtować nasze wspomnienia, a one nie zawsze są tak wiarygodne, jak by się mogło wydawać... To rewelacyjna opowieść o tym, jak tworzymy historie, by zrozumieć naszą przeszłość oraz ukryć tajemnice lub o nich zapomnieć. "
"San Francisco Book Review"

"Po części zagadka kryminalna, po części dramat - "Rezydencja" oferuje czytelnikom wszystkiego po trochu. "
"St. Louis Dispatch"

""Rezydencja" to niezwykle nastrojowa lektura, proza McHugh jest pięknie opisowa, co jednak nie wpływa na spowolnienie akcji. "
"BookBrowse"
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.