Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Kwintet Barowy - Do widzenia

Flaga Polska 5 czerwca 2020, piątek
Arysta: Kwintet Barowy
Wytwórnia: Universal
Blues/Jazz

Rozrywkowa podróż do lat 50. Instrumentalne adaptacje popularnych piosenek, tematy znane z filmów oraz autorskie kompozycje Jana Ptaszyna Wróblewskiego i Jerzego Miliana! A wszystko wykonywane przez zupełnie wyjątkowy kwintet. Kwintet Barowy.
Niektórzy jazzmani w latach 50. i 60. chętnie brali udział w projektach o charakterze lżejszym, rozrywkowym. Co więcej, niektórzy z nich sami tworzyli takie formacje od podstaw. Trudno bowiem było żyć samymi ideami i utrzymać się wyłącznie z grania jazzu. Dlatego pod koniec lat 50. Jerzy Milian, Jan Ptaszyn Wróblewski i Benon Hardy, wszyscy intensywnie współpracujący wówczas z rozgłośnią Polskiego Radia w Poznaniu, powołali do życia Kwintet Barowy – rozrywkową, jednorazową efemerydę, która swój krótki żywot udokumentowała dwiema radiowymi sesjami, zrealizowanymi we wrześniu i październiku 1959 roku. To kolorowa, pełna uroku muzyka, w której brzmienia fortepianu, saksofonu i wibrafonu splatają się w krótkich, rozrywkowych formach i adaptacjach ówczesnych przebojów.
Zbiór nagrań Kwintetu Barowego ukazuje się na płycie po raz pierwszy, zremasterowany z najlepszych dostępnych źródeł i uzupełniony o książeczkę ze szkicem na temat projektu.
Skład:
Jan Ptaszyn Wróblewski – ts, fl
Jerzy Milian – vib, xyl
Benon Hardy – p
oraz Kwintet Barowy Rozgłośni Polskiego Radia w Poznaniu
Lista utworów:
1. Milion złotych (z filmu "Pan Anatol szuka Miliona")
2. Krokodyla plaża
3. Bandoska in Blue
4. Figlarny nosorożec
5. Medium Swing
6. Zielonooka dziewczyna
7. Do widzenia
8. Moto-Cross
9. Maracca
10. Zmartwienia ksylofonisty
11. I'll Take Romance
12. Włamywacze
13. Come Prima