Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Krzysztof Herdzin, Vinnie Colaiuta, Robert Kubiszyn - Kingdom of Ants

Flaga Polska 9 listopada 2018, piątek
Arysta: Krzysztof Herdzin, Vinnie Colaiuta, Robert Kubiszyn
Wytwórnia: Agora S.A.
Blues/Jazz

Nowa autorska płyta Krzysztofa Herdzina nagrana w trio z Vinnie Colaiuta i Robertem Kubiszynem.
Vinnie to legenda perkusji, jeden z najwybitniejszych perkusistów w historii, reformator tego instrumentu, który w cudownie twórczy sposób przetworzył całą tradycję Buddy'ego Richa, Tony'ego Wiliamsa i Steve'a Gadda, będąc jedną z największych inspiracji dla kilku pokoleń bębniarzy z całego świata.
Jak wspominał Krzysztof Herdzin: "Nagrywaliśmy dwa dni. Dość szybkie tempo pracy: po cztery utwory dziennie. Między utworami wychodziliśmy do ogródka, Vinnie palił jak smok, opowiadając nam historie i anegdoty o swoich muzycznych partnerach. Historia muzyki w pigułce. Nigdy nie zapomnę tych chwil, opisów przesłuchań i castingów, sesji nagraniowych kultowych dla nas płyt, opinii na temat najważniejszych dla nas postaci ze świata jazzu i muzyki pop, śmiesznych zdarzeń z tras koncertowych Zappy, Stinga, Hancocka czy Joni Mitchell".
Vinnie otworzył moje serce. Bardzo się polubiliśmy, w naturalny sposób przyciągając się wzajemnie określoną wibracją i dzieląc się filozoficznymi przemyśleniami na temat muzyki, stosunków międzyludzkich, życia, celów, istoty naszej obecności na ziemi... Do dziś utrzymujemy bliski kontakt mailowy, jest to dla mnie najwspanialszy dowód na istnienie pokrewnych dusz, bez względu na artystyczną i społeczną pozycję.
Lista utworów:
1. Kingdom of Ants
2. Lady Tiny Propeller
3. Drunky Spunky Funky
4. Opening Magical Door
5. Latinitita
6. Timebreakaparter
7. Loading Batteries
8. My Happysadness
9. It's Just a Fair Game