Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Kristin Cashore - Bitterblue. Siedem Królestw. Tom 3

Flaga Polska 22 marca 2023, środa
Autor: Kristin Cashore
Wydawnictwo: Poradnia K.
Inne

Magiczne dary, zaklęcia i namietności rządzą losami władców i poddanych całego królestwa.
Odkąd księżniczka Bitterblue i jej kraj zostały ocalone z łap króla Lecka, upłynęło osiem lat. Bitterblue jest teraz królową Monsei, a w jej kraju nareszcie panuje pokój. Niestety zły wpływ jej ojca, psychopaty obdarzonego mocą kontroli umysłów, trwa nadal.
Przeszłość jest pełna mroku, a doradcy młodziutkiej królowej zamierzają ułaskawić łotrów z czasów Lecka i o wszystkim zapomnieć. Bitterblue, która chce zacząć rządzić samodzielnie, postanawia zakwestionować decyzje doradców. By poznać prawdę o swoim kraju, podejmuje wielkie ryzyko: zaczyna samotnie i w przebraniu wymykać się nocą z królewskiego zamku.
Spotkanie z dwoma złodziejami, którzy kradną tylko to, co już zostało skradzione, odmienia życie Bitterblue na zawsze. Ta dwójka posiada ważne informacje na temat rządów Lecka, a jeden z nich, chłopak o nieznanym Darze, zdobywa także klucz do jej serca
Czy Bitterblue uleczy swoje królestwo? Czy pokona zaklęcie rzucone przez jej szalonego ojca?
"Kristian Cashore sprawi, że znikniecie z realnego świata na kilka godzin, a jak już powrócicie, to z wielkim uśmiechem na twarzy. To jest dokładnie to uczucie , dla którego uwielbiam czytać książki! Świetna i wciągająca fantastyka"!
Zuza Zaksiążkowana
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.