Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Klaudia Szafrańska - Ko-oddech

Flaga Polska 22 marca 2024, piątek
Arysta: Klaudia Szafrańska
Wytwórnia: Agora S.A.
Reggae/Ska

Debiutancki album Klaudii Szafrańskiej pt.: „Ko-oddech” to muzyczna mieszanka jej inspiracji i pragnień.

To przestrzeń, w której delikatny wokal miesza się z pulsującym soulem, mięsistym R’N’B oraz charakterystycznym basem. Wciąż jest to elektronika, w której wokalistka czuje się najlepiej, aczkolwiek zespolona z żywymi instrumentami. Wyjście z duetu damsko-męskiego sprowokowało wejście w kobiecość, a zatem warstwa liryczna utworów dotyka tematów, które były z artystką przez długie lata. Odzwierciedla przeżycia, które zbierała i kolekcjonowała. Jej nadzieje, tęsknoty, namiętności.„Wciąż najlepiej śpiewa mi się o miłości, lecz teraz częściej też o szukaniu miłości do samej siebie. Każda cząstka tej płyty to ja, a dźwięki i słowa mimo, długiej drogi jaką przeszła ta płyta, wciąż mocno ze mną rezonują.” - opowiada Klaudia.Teksty na płytę „Ko-oddech” napisali: Agnieszka Musiał, Marika, Arek Sitarz, Monika Mimi Wydrzyńska, Bovska, Ofelia, Martina M i Gverilla.

Klaudia współpracowała ze wspaniałymi producentami muzycznymi, którzy maksymalnie oddali w muzyce to co chciała pokazać słuchaczom.„Genialny Tribbs, który odpowiada za ponad połowę utworów na mojej płycie. Chloe Martini, która stworzyła ze mną utwór „Niedoskonały”. Moo Latte, z którym udało nam się zrobić dwie cudowne piosenki „Głód” oraz „Już nie moknę”. Pham, który wyprodukował „Na głos”. To cudowne móc współtworzyć te płytę z tak utalentowanymi osobami.” - wspomina Klaudia.Klaudia Szafrańska jest doskonale znana szerokiej publiczności jako połowa duetu XXANAXX, który w 2012 roku założyła wspólnie z Michałem Wasilewskim. Zespół zrobił furorę na polskim rynku fonograficznym, czego efektem były występy na największych polskich festiwalach m.in.: Open’er, Orange Warsaw Festival, Męskie Granie, Kraków Live Festival czy H&M Music. Ich ostatni album „Gradient”, otrzymał statuetkę Fryderyk 2019 za album roku w kategorii ‚elektronika’.Artystka ma na swoim koncie liczne współprace muzyczne, w tym duety z Quebonafide, Ten Typ Mes, VNM, Rasmentalism, Mariką czy Pawbeats'em.

W roku 2020 Klaudia została jedną z twarzy projektu PEPSI Taste The Beat, który odbił się szerokim echem. Utwory „Tam, gdzie Wy” oraz „Żyj, jak chcesz” stworzone pod tą kampanię osiągnęły ponad 10 milionów wyświetleń.Tracklista:1. Melisa

2. Ko-oddech

3. Błogo

4. Na głos

5. Głód

6. Niedoskonały

7. Nucę to od lat feat. Ofelia

8. Już nie moknę

9. Paryż północy feat. Jan-rapowanie

10. Analog