Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

King Princess - Cheap Queen

Flaga Polska 25 października 2019, piątek
Arysta: King Princess
Wytwórnia: Sony
Pop

Wschodząca gwiazda popu - King Princess, zadebiutuje albumem "Cheap Queen". Płyta została wyprodukowana w Los Angeles przez samą artystkę i Mike'a Malchicoffa, a w nagraniach udzielili się Tobias Jesso Jr. , Father John Misty i The Dap-Kings. Do tej pory mogliśmy usłyszeć trzy single zapowiadające to wydawnictwo: świetnie oceniany przez magazyn Rolling Stone "Prophet", tytułowy "Cheap Queen" i wprowadzenie do albumu, czyli "Useless Phrases".
King Princess została odkryta przez Marka Ronsona, który zaprosił ją do wydania płyty w swojej wytwórni, a później do współpracy przy kawałku "Pieces of Us" na albumie "Late Night Feelings". Pierwszym wielkim sukcesem okazał się już debiutancki utwór – "1950". Piosenka zyskała w szybkim tempie miliony odsłuchań, a do dziś przekroczyła magiczną barierę ćwierć miliarda odtworzeń w serwisach streamingowych na całym świecie. Amerykańska songwriterka miała też okazję odwiedzić kilka wielkich scen festiwalowych m. in. Coachellę, Glastonbury i Lollapaloozę.
Urodzona i wychowana na Brooklynie w Nowym Jorku, King Princess to wokalistka, multiinstrumentalistka i kompozytorka. Została wychowana w muzycznej rodzinie. Większość dzieciństwa spędzała bawiąc się konsoletą w studiu swojego ojca, przy okazji ucząc się gry na gitarze i fortepianie.
Lista utworów:
1. Tough On Myself
2. Useless Phrases
3. Cheap Queen
4. Ain't Together
5. Do You Wanna See Me Crying
6. Homegirl
7. Prophet
8. Isabels Moment Featuring Tobias Jesso Jr.
9. Trust Nobody
10. Watching My Phone
11. You Destroyed My Heart
12. Hit The Back
13. If You Think It's Love