Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Kimbra - A Reckoning

Flaga Polska 17 lutego 2023, piątek
Arysta: Kimbra
Wytwórnia: Mystic
Alternatywa

Znana z globalnego hitu 'Somebody That I Used To Know', z Gotye, australijska artystka powraca z solową płytą! "A Reckoning" to refleksyjny album, na którym poprzez oczy archetypicznej Matki, uchwycone zostały makro rozważania dotyczące środowiska, rasy, feminizmu, zdrowia i patriarchatu, które wpływają na otaczający nas świat. Ale sercem płyty jest wojna z mikro refleksjami, z którymi Kimbra mierzy się wewnętrznie. To najbardziej autonomiczna i konfesyjna, surowa płyta, na której odnajdziemy wpływy od współczesnych filmowych ścieżek dźwiękowych po elektroniczne i industrialne światy. Prace nad albumem rozpoczęły się w 2018 roku, podczas trasy koncertowej Kimbry z koproducentem Ryanem Lottem z zespołu Son Lux.
Eksperymentalny popowy debiut artystki z 2011 roku, "Vows", znalazł się na 14 miejscu listy Billboard Top 200 i zyskał status platyny w Australii i Nowej Zelandii. Dwa lata z rzędu otrzymała nagrodę dla Najlepszej Artystki podczas ARIA Music Awards i zdobyła 5 nowozelandzkich Tui Awards, w tym za Album Roku w 2012 r. W tym samym roku zyskała popularność dzięki utworowi "Somebody That I Used To Know", gdzie zaśpiewała u boku Gotye. Singiel przyniósł jej dwie nagrody Grammy za "Nagranie Roku" i "Najlepszy Popowy Występ Duo/Grupowy". Kompozycja trafiła na sam szczyt globalnych list przebojów (w 18 krajach) i sprzedała się w ponad 13 milionach egzemplarzy.
Jej drugi album z 2014 roku, "The Golden Echo", podkreślił jej eklektyczny styl z różnorodnym zestawem współprac z Thundercat, Omar-Rodriguez Lopez z The Mars Volta, Bilal i John Legend. Jej trzeci LP, z 2018's "Primal Heart" dał jej możliwość wyruszenia w trasę z takimi artystami jak Beck, ODESZA i David Byrne. Kimbra wystąpiła w programach telewizyjnych, takich jak: Saturday Night Live, Jimmy Kimmel Live, Tonight Show with Jay Leno, Last Call with Carsonem Daly, Late Show with David Letterman i Late Night with Seth Meyers, a także występowała na międzynarodowych festiwalach takich jak: Coachella, Austin City Limits i innych.
Lista utworów:
1. save me
2. replay!
3. gun
4. the way we were
5. new habit
6. glt
7. la type
8. foolish thinking
9. personal space
10. i don't want to fight