Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Ken Follett - Nigdy

Ken Follett - NEVER
Flaga Polska 18 maja 2022, środa
Autor: Ken Follett
Wydawnictwo: Albatros
Audiobook Powieść

"Nigdy" to znacznie więcej niż thriller. To powieść, która naprawdę przeraża. Bo właśnie tu i teraz, jesteśmy o włos od tego, o czym pisze Ken Follett.
Wstrząsająca powieść w wyśmienitej, wręcz brawurowej, interpretacji lektorskiej Krzysztofa Gosztyły.
Wielkie katastrofy zaczynają się od problemów, które uznano za zbyt nieistotne,
by w porę się z nimi uporać.
Drobne nieporozumienia, w wyniku niefortunnych zbiegów okoliczności, błyskawicznie i niepostrzeżenie przeradzają się w poważne konflikty.
Co najmniej dziewięć państw na świecie posiada arsenał nuklearny.
Każde z nich, w sprzyjających okolicznościach, może sięgnąć po ostateczne rozwiązanie.
I w mgnieniu oka zniszczyć ziemską cywilizację.
Od spalonej słońcem Sahary, przez obozy dla uchodźców, po gabinety polityków i salony ambasad. Bohaterowie i tchórze, ludzie rozważni i szaleńcy, kochankowie i wrogowie... Całe spektrum świata, który poradził sobie z pandemią, by stanąć w obliczu kryzysu, który może być ostatnim...
Amerykańska prezydent, robi wszystko, by uniknąć wydania rozkazu użycia broni jądrowej... Błyskotliwy szef chińskiego wywiadu, prowadzi misterną grę, by powstrzymać rząd swojego kraju przed starciem z Zachodem... Agenci CIA, rozpracowują w Afryce Północnej struktury islamskich terrorystów... Młoda Afrykanka, decyduje się na niebezpieczną podróż przez Saharę, by zapewnić przyszłość swojemu dziecku... Wszyscy oni podejmują ryzyko i poświęcają się, ponieważ wierzą, że są w stanie sprawić, żeby świat stał się lepszym i bezpieczniejszym miejscem. Tylko że to może nie wystarczyć...
Bo delikatna równowaga już została zachwiana, a rzeczywistość, jaką znamy, wkrótce rozsypie się w proch.
Wnikliwa powieść, w której historie zwykłych ludzi przeplatają się z polityką w wybuchowej mieszance równie zachwycającej, jak "Upadek gigantów".
Tylko tym razem gigantami jesteśmy my sami.
"Ta książka powala, zatyka dech w piersiach i jest taka realistyczna... za bardzo realistyczna. "
Lawrence H. Summers, były sekretarz skarbu USA
"W "Nigdy" Ken Follett zdołał połączyć zawrotne tempo akcji swoich thrillerów szpiegowskich z epicką narracją typową dla jego powieści historycznych. Od tej książki nie sposób się oderwać. "
Brian Tart, prezes Wydawnictwa Viking
"Każda nowa powieść Kena Folletta jest wydarzeniem dla czytelników. Ale powieść, w której Follett wykorzystuje swój talent, by stworzyć coś innego niż dotychczas, to prawdziwy triumf. Nie mogę się doczekać, aż czytelnicy zobaczą, nad czym pracował przez ostatnie kilka lat. "
Jeremy Trevathan, Wydawnictwo Pan Macmillan

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.