Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Kelly Yang - Spadochrony

Flaga Polska 22 lutego 2023, środa
Autor: Kelly Yang
Wydawnictwo: We Need YA
Inne

Podrzuceni przyjeżdżają do USA, gdzie czeka na nich lepsza przyszłość, za którą płacą zamożni rodzice.
Claire Wang nigdy nie myślała, że będzie jedną z nich, dopóki nie wysłano jej do szkoły w Kalifornii. W ciągu chwili musi się przyzwyczaić do nowej rzeczywistości: życia w obcym kraju, wśród obcych ludzi. Nie ma tutaj nikogo, kto mówiłby jej, co ma robić. Claire szybko zaczyna wykorzystywać swoją nowo odkrytą wolność.
Dani De La Cruz, której mama wynajęła Claire pokój, nie jest zachwycona wizją nowej członkini rodziny. Jedyne, na czym chce się teraz skupić, to otrzymanie stypendium otwierającego drzwi do Yale. Nawet jeśli oznacza to rywalizację z bogatymi uczniami, którzy drogę na szczyt mogą sobie kupić. Kiedy granice relacji z jednym z nauczycieli zaczynają się niebezpiecznie zacierać, plan Dani szybko zbacza z kursu.

Dani i Claire desperacko próbują się unikać. Okazuje się jednak, że obie zmagają się z doświadczeniami, które znacząco na nie wpływają.

Kelly Yang mistrzowsko buduje poruszającą opowieść o losach imigrantów, relacjach rodzinnych i miłosnych oraz władzy pieniądza. Ta książka opowiada o sile mówienia otwarcie o złu.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.