Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Kazuo Ishiguro - Klara i Słońce

Kazuo Ishiguro - Klara And The Sun
Flaga Polska 24 marca 2021, środa
Autor: Kazuo Ishiguro
Wydawnictwo: Albatros
Powieść

Wydarzenie literackie!
Pierwsza po Noblu powieść Kazuo Ishigury!
Jedna z najbardziej wyczekiwanych książek 2021 roku!
Opowieść o sztucznej inteligencji i zupełnie ludzkich uczuciach.
Futurystyczna powieść, której fabuła odnosi się bezpośrednio do znanego nam "tu i teraz".
Klara, sztuczna przyjaciółka o wybitnych zdolnościach obserwacyjnych, ze swojego miejsca w sklepie bacznie śledzi zachowanie tych, którzy mijają jego witrynę, i tych, którzy decydują się wejść do środka. Ma nadzieję, że któryś z klientów wkrótce wybierze właśnie ją. Ale kiedy wydaje się, że jej los nareszcie się odmieni, Klara otrzymuje ostrzeżenie, by nie ufać zbytnio ludzkim obietnicom...
Światowa premiera powieści zapowiedziana jest na 2 marca 2021 roku.
Kazuo Ishiguro, brytyjski pisarz japońskiego pochodzenia, znany m. in. z takich powieści, jak "Okruchy dnia" i "Nie opuszczaj mnie", jest laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za 2017 rok. W uzasadnieniu Akademia Szwedzka napisała, że nagroda należy się Ishigurze, "który w swych powieściach o wielkiej emocjonalnej sile odsłonił otchłań pod naszym iluzorycznym poczuciem łączności ze światem". W krótkim wywiadzie udzielonym tuż po ogłoszeniu wyników stała sekretarz Akademii, Sara Danius, powiedziała, że proza Ishiguro to "połączenie pisarstwa Jane Austen i Franza Kafki z domieszką stylu Marcela Prousta".
"Klara i słońce" to ekscytująca książka, która przedstawia spojrzenie na nasz zmieniający się świat oczami niezapomnianej narratorki i która stara się odpowiedzieć na podstawowe pytanie: co to znaczy kochać?
Jordan Pavlin, The Knopf Doubleday Publishing Group
"Klara i słońce" to powieść o wielkiej sile emocjonalnej. Jak zawsze w przypadku pisarstwa Ishigury, ta książka jest porywająco świeża i zaskakująca, a jednocześnie spójna z całym jego dorobkiem.
Angus Cargill, Faber & Faber
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.