Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Katharine McMahon - Róża Sewastopola

Flaga Polska 15 czerwca 2022, środa
Autor: Katharine McMahon
Wydawnictwo: Insignis
Powieść

Wielka Brytania, rok 1854. Wojna krymska rozpala wyobraźnię młodych Brytyjczyków, którzy rwą się do walki z nowym wrogiem – Rosją. Gdy nadchodzi zima, a Rosjanie zażarcie bronią się w zmienionym w twierdzę Sewastopolu, wojskowe szpitale zapełniają się chorymi i rannymi. Na Krym ruszają pielęgniarki ochotniczki.
Wśród nich jest Rosa Barr – młoda, ambitna i zjawiskowo piękna. Od początku przeciwna wojnie, chce nieść pomoc wszystkim, którzy jej potrzebują. W Londynie zostaje jej kuzynka Mariella Lingwood, pogrążona w marzeniach o Henrym, chirurgu operującym rannych żołnierzy sił sprzymierzonych. Kiedy Mariella dowiaduje się, że Henry zachorował i przebywa we włoskim Narni, wyrusza mu na spotkanie. Stamtąd udaje się na poszukiwania Rosy, o której słuch zaginął.
Podróż śladami fascynującej i nieuchwytnej Rosy zawiedzie Mariellę z uporządkowanej wiktoriańskiej Anglii na ogarnięty wojennym chaosem Krym i doprowadzi do romansu z oficerem kawalerii, którego skomplikowana przeszłość wiąże się z jej własną. To, czego się dowie, sprawi, że jej dotychczasowy świat wartości legnie w gruzach, choć jednocześnie pozwoli jej odnaleźć w sobie źródło niespodziewanej siły i namiętności.
"Róża Sewastopola łączy wyrafinowany romans z tragedią wojny krymskiej. To bardzo mocne zestawienie. "
Guardian Unlimited
"To urzekająca i skłaniająca do refleksji powieść, która o całą klasę przewyższa standardy beletrystyki z romansem w tle. "
Lancashire Evening Post
"Właśnie taki powinien być każdy dobry romans historyczny. "
The Good Book Guide
"Zaczytałam się w tej książce i z wielkim żalem powitałam jej koniec. "
The Book Bag
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.