Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Katarzyna Żak - Miłosna Osiecka

Flaga Polska 4 października 2019, piątek
Arysta: Katarzyna Żak
Wytwórnia: Universal
Pop

Liryczna, romantyczna, nostalgiczna. Po prostu miłosna. Taka jest najnowsza płyta Katarzyny Żak. Aktorka, która ma już na swoim koncie dwie płyty, tym razem sięgnęła po Osiecką. Płytę zatytułowała "Miłosna Osiecka". "Album zawierać będzie tylko i wyłącznie teksty Agnieszki Osieckiej" - mówi Katarzyna Żak. Wszystkie teksty o miłości, bo przecież nikt tak pięknie o niej nie pisał jak Agnieszka Osiecka. Miłość była dla Agnieszki najważniejsza. Chyba i ja jestem już w takim momencie życia, kiedy na pewno wiem, że to miłości pragniemy najbardziej.
Na płycie jest 14 piosenek. "Wybrałam utwory, które są mi najbliższe" - wyznaje aktorka. "I zaśpiewałam je w sposób osobisty, niemal intymny. Jakby to były moje historie. "
Siłą tej płyty z pewnością są dwa nowe teksty Poetki, które aktorka dostała od Fundacji Okularnicy. Pierwszy to "Miłości potrzebna jest epika", do którego nikt dotąd nie napisał muzyki. Zrobił to teraz muzyk i kompozytor Witold Cisło. Drugi to test piosenki "Sprzedam cię" dawno wydany w tomiku poetyckim Agnieszki Osieckiej. Hadrian Tabęcki ozdobił go pięknymi nutami i teraz będzie miał swoją muzyczną premierę. Przepiękne aranżacje wszystkich 14 utworów stworzył świetny akordeonista Bartłomiej Krauz, a nad całością płyty czuwał kompozytor i pianista Hadrian Tabęcki. Na gitarach zagrali Piotr Malicki i Witold Cisło.
Premiera płyty - w rocznicę urodzin Agnieszki Osieckiej, w PROMie Kultury na Saskiej Kępie, gdzie mieszkała Agnieszka Osiecka. Premiera płyty będzie połączona z wystawą zdjęć autorstwa Czesława Czaplińskiego, niektóre z tych fotografii zostaną po raz pierwszy pokazane publiczności.
"Miłosna Osiecka" jest trzecią płytą Katarzyny Żak, po "Młynarski Jazz" i wydanej trzy lata temu płycie z tekstami czołowych polskich tekściarzy "Bardzo przyjemnie jest żyć". Katarzyna Żak zaśpiewała też na płycie "Kolędy na cały rok" z muzyką Włodzimierza Nahornego i tekstami Bogdana Loebla.
Lista utworów:
1. Sing Sing
2. Miłości potrzebna jest epika- utwór niepublikowany
3. Siedzę w mławie
4. Weselne dzieci
5. Ballada wagonowa
6. Gorzko mi
7. Uciekaj moje serce
8. Małgośka
9. Okularnicy
10. Wariatka tańczy
11. Na całych jeziorach ty
12. Zpetni czterdziestoletni
13. Kiedy mnie już nie będzie
14. Sprzedam cię- utwór niepublikowany