Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Kasia Pietrzko Trio - Fragile Ego (Polish Jazz Volume 89)

Flaga Polska 28 kwietnia 2023, piątek
Arysta: Kasia Pietrzko Trio
Wytwórnia: Warner Music
Blues/Jazz

"Fragile Ego" to trzecia płyta zespołu Kasia Pietrzko Trio. Album został wydany w serii Polish Jazz. Kasia Pietrzko jest pierwszą pianistką, kompozytorką i liderką w historii tej najstarszej jazzowej serii płytowej, która wydawana jest od 58 lat.
Kasia Pietrzko wraz ze swoim trio debiutowała w 2017 roku z ogromnym sukcesem otrzymując: Mateusza Trójki, nominację do Fryderyka oraz Grand Prix Jazz Melomani.
Album "Fragile Ego" łączy w sobie z impresjonizm i silną ekspresję. Kobieca energia artystki w fascynujący sposób wpłynęła na siłę jej nowych kompozycji: ich wielowarstwowość, wielowątkowość i wielostylowość. Improwizacja Kasi Pietrzko stała się zaczepna, odważna, z mocnym przekazem, pozostając przy tym silnie melodyjną.
Płyta "Fragile Ego" to efekt wykorzystania pełnego potencjału muzyków zespołu, który Kasia Pietrzko tworzy wraz z perkusistą Piotrem Budniakiem i kontrabasistą Andrzejem Święsem. Kompozytorka, by uzyskać obfite brzmienie, nie dodaje kolejnego głosu, a eksponuje możliwości każdego członka zespołu. Myślenie orkiestrowe podczas instrumentacji zostaje przełożone na trio, które nie zostaje sprowadzone do roli bezbarwnego akompaniamentu dla fortepianu.
"Najważniejszy jest dla mnie słuchacz – mówi Kasia Pietrzko - człowiek, który wierzy w to, co robię i sprawia mu to satysfakcję albo ukojenie. Na koncertach opowiadam o swoich słabościach, supermocach i rzeczach, które się we mnie cały czas kotłują. To, że ktoś przyjdzie i tego wysłucha - to jest czad. "
Lista utworów:
1. Shiny Spirit
2. Blue, Deep and Wide
3. Foggy Dreams
4. Widow (feat. Klara Cloud)
5. Cloudy Sky
6. CHLS
7. Blending Reality