Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Justin Hurwitz - Babylon

Flaga Polska 14 kwietnia 2023, piątek
Arysta: Justin Hurwitz
Wytwórnia: Universal
Filmowa

Interscope Records i Paramount Pictures prezentują soundtrack do filmu "Babilon". Ścieżka zawiera aż 48 utworów stworzonych przez zdobywcę Oscara, Justina Hurwitza ("La La Land", "Whiplash", "Pierwszy człowiek"), w tym dwa udostępnione wcześniej single "Call Me Manny" i "Voodoo Mama". Film w reżyserii Damiena Chazelle'a wejdzie do polskich kin 20 stycznia.
Justin Hurwitz opowiada: – Niezwykle ważną częścią mojego procesu twórczego było znalezienie wyjątkowych muzyków. Szczególnie chciałbym tu podziękować Seanowi Jonesowi i Jacobowi Scesneyowi, którzy grali na trąbce i głośnym saksofonie w "Voodoo Mama", a także Leo Pellegrino, który stoi za taneczną partią saksofonu barytonowego w "Call Me Manny".
Jak podkreśla Hurwitz, trzyletnia praca nie poszła na marne: – Jestem bardzo podekscytowany wydaniem tego soundtracku za pośrednictwem Interscope. Sześć lat temu byli nieocenionymi partnerami przy ścieżce do "La La Land", dlatego nie mogę doczekać się ponownej współpracy.
Praca kompozytora już zaczyna być doceniana przez krytykę w sezonie przedoscarowym – Justin Hurwitz za muzykę do filmu "Babilon" został nagrodzony Złotym Globem.
Ponad dwugodzinna muzyka stanowi integralną część napisanego i wyreżyserowanego przez Damiena Chazelle'a filmu. Jego akcja toczy się w latach 20. XX wieku w Los Angeles – w czasach początków kina dźwiękowego. "Babilon" to porywająca opowieść o przerośniętych ambicjach i skandalach, śledząca wzloty i upadki wielu postaci wczesnego Hollywood.
Na ekranie zobaczymy gwiazdorską obsadę, w tym Brada Pitta, Margot Robbie, Jovana Adepo, Diego Calvę, Li Jun Li czy Olivię Wilde. Nie zabrakło także polskiego akcentu. Znana z "Herkulesa", "Diablo. Wyścig o wszystko", "Polityki" czy "Gwiazd", Karolina Szymczak lśni, jak nigdy dotąd, wcielając się w rolę Olgi – partnerki głównego bohatera.
Justin Hurwitz ukończył kompozycję na Harvardzie. Stworzył muzykę do wszystkich dotychczasowych filmów Damiena Chazelle'a, w tym "La La Land", "Whiplash" i "Pierwszy człowiek". Ma na koncie dwa Oscary, cztery Złote Globy, trzy nagrody Critics' Choice, dwie nagrody Grammy oraz nagrodę BAFTA.