Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Julian Lage - The Layers

Flaga Polska 17 marca 2023, piątek
Arysta: Julian Lage
Wytwórnia: Universal
Blues/Jazz

Wirtuoz gitary Julian Lage wydaje "The Layers", kompilację utworów towarzyszących albumowi "View With A Room" z 2022 roku. Nowa płyta zawiera sześć oryginalnych kompozycji nagranych podczas tych samych sesji, podczas których Lage odkrywał nowe możliwości aranżacyjne, wzbogacając swoje trio (basistę Jorge Roedera i perkusistę Dave'a Kinga) o ikonę gitary Billa Frisella.
"The Layers jest tak naprawdę prequelem do View With A Room", wyjaśnia Lage. "Posiada wszystkie muzyczne zalążki, które wyrosły na to, co uważam za podstawy albumu View With A Room, czyli duet z Billem, duet z Jorgem, bardziej ekspansywne komponowanie oraz niesamowitą rytmiczną i aranżacyjną wrażliwość Dave'a i Jorge'a. View With A Room jest całościowym spojrzeniem na te muzyczne aspekty, których tak bardzo poszukiwaliśmy nagrywając w studio"
Album "The Layers"prezentuje spotkanie dwóch wybitnych gitarowych głosów w połączeniu z jedną z najbardziej utalentowanych i pomysłowych sekcji rytmicznych. Sześć kompozycji, które pojawiły się na "The Layers" wywodzi się z nieco bardziej subtelnego i klimatycznego świata niż dziesięć utworów z "View With A Room". Połowa kompozycji skupiona jest wokół gitary akustycznej, prezentując bogatą paletę brzmień i eksplorując nowe przestrzenie do improwizacji. The Layers został wyprodukowany przez Margaret Glaspy i zarejestrowany przez Marka Goodella z dodatkową produkcją Armanda Hirscha.
Lista utworów:
1. Everything Helps
2. Double Southpaw
3. Missing Voices
4. This World
5. Mantra
6. The Layers