Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

John Grisham - Wichry Camino

John Grisham - Camino Winds
Flaga Polska 19 maja 2021, środa
Autor: John Grisham
Wydawnictwo: Albatros
Sensacja i Kryminał

Witajcie ponownie na wyspie Camino, tu wszystko może się zdarzyć ‒ nawet morderstwo w oku cyklonu, które być może okaże się zbrodnią doskonałą...

Księgarnia Bay Books Bruce'a Cable'a właśnie przygotowuje się do wizyty bestsellerowej autorki Mercer Mann, gdy huragan Leo zbacza z przewidzianego kursu i zaczyna kierować się prosto na wyspę Camino. Gubernator Florydy nakazuje obowiązkową ewakuację, a większość mieszkańców zabezpiecza swoje domy, wsiada do łodzi i ucieka na kontynent, ale Bruce decyduje się zostać i stawić czoło burzy.

Niszczycielska siła huraganu zrównuje z ziemią zabudowania i pozbawia życia dziesiątki osób. Jedną z ofiar jest Nelson Kerr, przyjaciel Bruce'a i autor thrillerów. Jednak natura obrażeń Nelsona sugeruje, że to nie nawałnica była przyczyną jego śmierci: zmarł, otrzymawszy kilka podejrzanych uderzeń w głowę.

Komu zależało na śmierci Nelsona? Lokalna policja jest przytłoczona radzeniem sobie z następstwami burzy i niewystarczająco kompetentna, by zająć się tą sprawą. Bruce przystępuje więc do śledztwa, a to, co odkrywa między wierszami nieukończonej powieści, jest dużo bardziej szokujące niż jakikolwiek zwrot akcji w powieści Nelsona − i znacznie bardziej niebezpieczne.
"John Grisham to najlepszy żyjący autor thrillerów na świecie!"
Ken Follett
"Eskapistyczna rozrywka... z elementami bardziej tradycyjnego thrillera w najlepszym stylu Johna Grishama. "
Janet Maslin, "The New York Times"
"John Grisham bawi się świetnie, a my razem z nim, choć bohaterowie sporo ryzykują, biorąc sprawy w swoje ręce... "
Delia Owens, autorka powieści "Gdzie śpiewają raki"
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.