Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Jocko Willink, Lucas Babin - Równowaga przywództwa. Jak ekstremalni liderzy znajdują balans niezbędny do zwycięstwa

Jocko Willink, Lucas Babin - The Dichotomy Of Leadership: Balancing The Challenges Of Extreme Ownership To Lead And Win
Flaga Polska 15 czerwca 2022, środa
Autor: Jocko Willink, Lucas Babin
Wydawnictwo: SQN
Biznes i Marketing

Inspirowany prawdziwymi historiami z pola walki i szkoleniami Navy SEALs poradnik, który szturmem podbił Amerykę i świat!
Dwóch oficerów Navy SEALs – którzy dowodzili amerykańskimi oddziałami wnajbardziej heroicznej bitwie podczas wojny wIraku – pokazuje, jak zastosować zasady z pola walki w biznesieiżyciu!
Pierwsza książka Jocko Willinka iLeifa Babina, "Ekstremalne przywództwo", wyznaczyła nowe standardy zarządzania, ucząc czytelników, jak zostać lepszymi liderami. W "Równowadze przywództwa" Jocko iLeif zgłębiają koncepcję równowagi między przeciwstawnymi siłami ciągnącymi liderów wróżnych kierunkach. Jej opanowanie wymaga od lidera, by potrafił słuchać innych ikorzystać zich rad, oraz uczy, kiedy decydować się na agresywne manewry, akiedy tylko obserwować rozwój wydarzeń; kiedy się odsunąć ipozwolić zespołowi działać, akiedy włączyć się do akcji iprzejąć dowództwo.
Każdy lider musi być gotowy do podejmowania trudnych, kluczowych decyzji dla dobra zespołu imisji. Znacznie trudniejsze jest zrozumienie, że aby być dobrym liderem, trzeba również umieć słuchać innych oraz korzystać zich rad. Ijak piszą sami autorzy, jest to proste, ale nie łatwe!
Doświadczenie autorów zpola walki irackiego Ar-Ramadi okazuje się bezcenne. Tam, gdzie życie twoje itwojego zespołu zależy od podejmowania najlepszych decyzji, nie ma miejsca na brak zaufania iwzajemne urazy. Willink iBabin porywająco opisują swoje wojenne doświadczenia, wspominają kluczowe aspekty zpola walki iszkoleń Navy SEALs, apotem pokazują, jak zastosować ich rady wżyciu ibiznesie.
"Aż do teraz nigdy w życiu nie czytałem książki, która tak bezpośrednio i szczegółowo wyjaśniałaby arkana przywództwa. Jej wartości nie da się wyrazić słowami. "
Pete Roberts, współzałożyciel i CEO Origin Maine USA
"Równowaga przywództwa powinna mieć etykietę: BRUTALNIE SZCZERA. Wreszcie dostałem książkę, która mówi prawdę o tym, jak ciężkie i skomplikowane bywa niekiedy radzenie sobie z wyzwaniami przywództwa. "
Lindi Horton, dyrektor Cloud Services
"Inspirujące, praktyczne, szczere lekcje prosto z pola bitwy. Kup tę książkę, przeczytaj ją, zastosuj się do tych rad w obliczu każdego wyzwania. "
Sarah Armstrong, CFO, Mesa Technical Associates
"Jocko i Leif dokonali niemożliwego: Równowaga przywództwa jest lepsza niż Ekstremalne przywództwo. W tej książce znajdziecie udoskonaloną wersję zasad, które przedstawiły dwie czołowe postacie dzisiejszego zarządzania i przywództwa. Odpowiada ona na pytania, które twój zespół zadał sobie po lekturze Ekstremalnego przywództwa. Niuanse przedstawione w Równowadze przywództwa to dokładnie to, czego twój zespół potrzebował do całkowitego wdrożenia ekstremalnego przywództwa. "
Bryce Maddock, CEO, TaskUs
Dzięki tej książce:
dowiesz się, jak znaleźć równowagę niezbędną wzarządzaniu biznesem;
znajdziesz wsobie pokorę, ale jednocześnie odwagę, aby wskazywać błędne decyzje, mogące doprowadzić do fiaska misji, którą wyznaczyłeś sobie wpracy czy życiu prywatnym;
zadbasz okażdego członka swojego zespołu, jednocześnie nie tracąc zhoryzontu najważniejszego: założonych celów;
poznasz kulisy operacji wojsk USA, sugestywne opisy działań wojennych ibłyskotliwych akcji przeprowadzanych przez czołowych żołnierzy świata.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.