W świecie rozwoju osobistego istnieje wiele metod pracy z drugim człowiekiem. Od skoncentrowanego na pracy jeden na jeden coachingu indywidualnego, spotkań mentoringowych, przez odbywające się w grupie szkolenia, warsztaty i treningi interpersonalne, aż po coaching grupowy, w którym każdy z uczestników realizuje swój osobisty cel, a uczestnicy grupy stanowią dla siebie wzajemne wsparcie.
Coaching grupowy autorstwa Joanny Greli, Rafała Szewczaka i Michała Bloch to solidna i klarownie opisana wiedza, zbiór praktyk i przykładów z życia wziętych, które potwierdzają skuteczność tej metody w pracy w różnorodnych kontekstach - w biznesie, edukacji, organizacjach non-profit. Autorzy przekonują, że można korzystać z niej na wiele sposobów - pracując z przywódcami firm, menadżerami wielkich korporacji, z uczniami, mamami wracającymi do aktywności zawodowej, osobami bezrobotnymi i nie tylko.
Niewątpliwym atutem książki jest jej praktyczny wymiar. Szczegółowo opisano przebieg procesu coachingu grupowego, zebrano mnóstwo narzędzi i struktur możliwych do zastosowania podczas pracy z grupą np. Action Learning, Grupy Balinta, Metoda Aktywizująca Przeżywanie, czy autorska Metoda Analizy Grupowej. Poza tym wskazano jakie kompetencje niezbędne są coachowi grupowemu, na co powinien uważać i co robić chcąc dalej się rozwijać. W książce nie zabrakło również cennych case study ukazujących przebieg procesów coachingu grupowego.