Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Jędrzej Soliński - Bóle fantomowe

Flaga Polska 17 stycznia 2020, piątek
Autor: Jędrzej Soliński
Wydawnictwo: Novae Res
Powieść

To, co utraciliśmy, często boli najbardziej.

Dzieciństwo młodego chłopca dorastającego na zachodnich kresach Polski upływa pod znakiem beztroski, przygód i magii. Nocne wyprawy do lasu i na ryby, letnie wieczory spędzane pod gołym niebem, odkrywanie zakazanych tajemnic, które tak bardzo pobudzają nastoletnią wyobraźnię... Ale pewnego dnia w ten sielski pejzaż wkracza brutalna, postpeerelowska rzeczywistość, a zainicjowane przez nią wydarzenia prowadzą do tragedii. By zrozumieć samego siebie, młody bohater musi nie tylko poznać historię swojej rodziny, dotkniętej przesiedleniami, ale także nauczyć się żyć z dotkliwym bólem straty.
"Bóle fantomowe" to barwna i poruszająca powieść, która przywodzi na myśl prozę mistrzów takich jak Wiesław Myśliwski. To historia o bolesnych zakończeniach i trudnych początkach, ale przede wszystkim – o pamięci, której nigdy nie można do końca zaufać.
"W »Bólach fantomowych«obraz rzeczywistości rozmazuje się, a znaki zapytania pozostają. Wszystko to służy budowaniu atmosfery niepokoju moralnego związanego z nadejściem nowych czasów. "
Jacek Moskwa, wiceprezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.