Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Jan Pęczak - Jestem

Flaga Polska 3 kwietnia 2020, piątek
Arysta: Jan Pęczak
Wytwórnia: My Music
Rock

20 marca 2020 r. ukazujesię album "Jestem“, pierwsza autorska płyta Janka Pęczaka - gitarzysty, kompozytora, autora tekstów i wokalisty, a także producenta.
Po 10 latach grania w T. Love Janek Pęczak przedstawia zupełnie inną muzykę. Jest to powrót do korzeni, do prostego grania bazującego na gitarach akustycznych, do piosenek z tekstem poruszającym uczucia i niosącym szczere pozytywne przesłanie. Płyta jest nagrana w stroju 432 Hz, na polskim rynku w tym stroju nagrywa Leszek Możdżer, ostatnio zrobiła to również Mela Koteluk. Strój ten przez wielu uważany jest za bardziej naturalny, łagodniejszy, bliższy naturalnym wibracjom Ziemi i przyrody. Brzmienie, choć akustyczne, jest mocne i dynamiczne, co dotyczy zarówno partii wokalnych, jak i podkładu instrumentalnego. Na płycie słychać elementy folk rocka, które mogą kojarzyć się z piosenkami Neila Younga, Boba Dylana czy Travelling Willburys, jednak całość utrzymana jest w nastrojowym łagodnym klimacie.

Do piosenki "Szedłem do Ciebie“ powstał teledysk wyreżyserowany przez Jacka Kościuszko, twórcę wielu teledysków różnych artystów: T. Love, Kazika, Dawida Podsiadło, Katarzyny Nosowskiej i wielu innych. Wydawcą płyty jest Serce Muzy, niezależne wydawnictwo powstałe specjalnie na potrzebę wydania płyty "Jestem“. Dystrybutorem jest polska firma My Music. Płyta będzie dostępna w dobrych sklepach muzycznych.
Janek Pęczak o sobie:"Nadszedł dla mnie czas tworzenia i występowania pod własnym nazwiskiem. (... ) Po dwudziestu latach doświadczeń jestem gotowy, by przekazywać to co czuję przez swoją twórczość i być w tym w pełni sobą. Odkryłem swoje uczucia i to, że nic nie powstrzymuje mnie przed użyciem słów i muzyki, aby je przekazać. Nie interesuje mnie perfekcyjna zafoliowana forma z doskonale strojącymi wokalami i wojskowo równym graniem. Stawiam na prawdę. W niej mi dobrze. Może też Wam będzie w niej dobrze :) Zapraszam do mojego świata“.
"Lubię Janka jako człowieka, lubię jak gra, lubię jego temperament i lubię jego piosenki. "Płynę" jest znakomita – ładna, oszczędna, bardzo szczera i bez nadmiernej produkcji. W muzyce Janka jest coś, co mi przypomina "W moim ogrodzie“ Daabu i inne nośne songi łatwe do nucenia. Teksty są z fajnym przekazem i to wszystko powoduje, że mocno trzymam kciuki za całą płytę "Jestem“ i czekam na następne. Janek za długo się obijał, grając tylko w T. Love :)“-Zbyszek Hołdys.
"Janek Pęczak opowiada swoją muzyką historie, które są przepięknie szczere i prosto z serca. Niezwykła wrażliwość i cudowne brzmienie gitar. Polecam!“-Pola Rise.
"Polecam płytę Janka, bo nie ma w niej kalkulacji. Janek śpiewa i gra dokładnie to co czuje. A umie robić to bardzo dobrze. Ma świetny głos i jest wybitnym gitarzystą. Jego piosenki sączą się jak buddyjska mantra. Pozwalają na chwilę zatrzymać się i pomyśleć o tym co ważne. Są jak duchowa medytacja w zalewie blichtru i oczywistości. Polecam wszystkim szukającym wytchnienia w muzyce“-Sidney Polak.
"Płynąca prosto z serca szczera muza, ze szczerym przekazem, w fajnym folkowo rockowym sosie. Lubię takie klimaty“-Muniek Staszczyk.