Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Jan-Krzysztof Duda - For Better Sound

Flaga Polska 27 sierpnia 2021, piątek
Arysta: Jan-Krzysztof Duda
Wytwórnia: e-Muzyka
Alternatywa

Dźwiękowa wyprawa do przełomu lat 80. i 90. Niezwykle ilustracyjna muzyka Krzysztofa Dudy, emanująca czasem zmian i otwarciem nowego rozdziału w każdej niemal dziedzinie życia. Budynki ze szkła i stali, galopująca inflacja i dwunastobitowe samplery.
W drugiej połowie lat 80. ubiegłego stulecia elektroniczna twórczość Krzysztofa Dudy nabierała rozpędu. Powiększające się instrumentarium pozwoliło artyście eksplorować nowe rejony: samplery i pierwsze cyfrowe syntezatory same kształtowały brzmienie premierowych utworów, wciąż zaopatrzonych w zapadające w pamięć melodie i bogate, wykraczające daleko poza elektroniczną stylistykę harmonie. To muzyka, która odbija się w szybach prywatnych biur i pulsuje pierwszymi emocjami giełdowymi ("For Better Sound", "Free Combination"), ale czasami ucieka też w stronę melancholii i refleksji ("Without", "Pastelowy krajobraz").
Na program "For Better Sound" złożyło się dwanaście kompozycji nagranych w latach 1985-96, z których tylko jedna ("Out to Out") była wcześniej dostępna na płycie. Całość zremasterował Bartek Wielgosz na podstawie oryginalnych taśm z archiwum Krzysztofa Dudy. Wersja CD zawiera cztery utwory dodatkowe oraz booklet ze szkicem pióra Anny Piontek. Album jest kontynuacją wydawnictw "Altus" i "Live", dokumentujących projekty artysty z pierwszej połowy lat 80.
1. Free Combination
2. Art of Roland
3. Stacja marzeń
4. Out to out
5. Labia
6. Prywatka Marwina
7. For Better Sound
8. Przygoda z S-50
9. Without
10. Srebro dla Trójki
11. Hotel w Hanko
12. Pastelowy krajobraz
BONUS TRACKS
13. Sylwestrowa przyśpiewka
14. Kod 013
15. Miasto ze starej pocztówki
16. Komputerowe funky